Левски победи Локомотив (Пд) с 1:0

Спорт 25.08.2019 10:47

Левски победи Локомотив (Пд) в най-интересния двубой от съботната програма на шампионата.

"Сините" се наложиха над гостите си с минималното 1:0, след попадение на Найджъл Робърта.

Столичани бяха по-добрият тим на терена, като на два пъти гредите спасяваха опонентите им от нови голове във вратата на Луков.

Срещата беляза завръщането на Георги Иванов на "Герена", но този път като спортен директор на пловдивския съперник.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Първото полувреме предложи на феновете на "Герена" множество положения за отбелязване на попадение в полза на домакините.

С пропуски пред съперниковата врата се отчетоха Мазурек, Паулиньо и Иванов, като на няколко пъти късметът помогна на гостуващия тим и вратаря на "смърфовете" Луков.

Стражът на "черно-белите" бе на висота, което спомогна за запазването на нулевото равенство. Иначе ситуациите пред него се редуваха една след друга.

Още в самото начало Паулиньо проби по левия фланг, но опитът му за центриране не беше успешен. Същото важеше и за пробивите на Мазурек, който се опитваше да поеме диригентската палка в средата на терена за "сините".

В 14-ата минута Миланов стреля опасно от свободен удар, но топката рикошира в стената и излезе в корнер.

Десет минути след това Мазурек центрира, Каргас продължи към Паулиньо, но в последния момент Ожболт изби кълбото напред.

В 35-ата минута Станислав Иванов падна в наказателното поле на съперника, но сигнал за нарушение на правилата нямаше.

Минута преди почивката Езе се опита да избие изстрел към вратата на Луков, но вместо това насочи топката към неговата врата. Кълбото падна върху напречната греда, след което се върна в игра. Шансът не бе на страната на домакините и до паузата голове не бяха отбелязани.

Вторите 45 минути отново бяха по-силни за домакините, които определено доминираха над опонента си.

На два пъти Паулиньо получи добри възможности за отбелязване на попадение, но така и не успя да го стори.

Резултатът бе открит след 59 минути игра. Тогава Найджъл Робърта получи чудесно извеждащо подаване в наказателното поле, финтира бранител пред себе си, а след това стреля неспасяемо за 1:0.

Мазурек имаше възможност да удвои предимството на "сините" малко след откриването на резултата, но късметът не беше на негова страна.

Димитър Илиев пък полагаше всички възможни усилия, за да върне тима си в срещата, като не спираше да захранва съотборниците си с точни подавания.

Нито един футболист на Локомотив обаче не се възползва от въпросните пасове на лидера на "смърфовете".

Акрапович дебютира начело на Локо именно срещу Левски на "Герена" на 4 ноември 2017 година, когато записа и единствената си загуба от съперника с 0:1. През миналия сезон пловдивчани спечелиха с 1:0 на "Лаута" и измъкнаха 1:1 в София.

Сега съдбата си направи любопитна шега и резултатът се повтори.