Юношите на Челси донесоха първа победа на Франк Лампард

Спорт 24.08.2019 19:47

Юношите на Челси Тами Ейбрахам (3, 68) и Мейсън Маунт (17) донесоха първи успех за Челси на Франк Лампард през сезона, след като попаденията им бяха достатъчни за победата над Норич с 3:2 на „Керъл Роуд”.

Двубоят се проведе в много високо темпо, като и двата състава можеха да отбележат още голове, но все пак „сините” бяха по-активни и заслужиха трите точки.

Мачът започна вихрено и Ейбрахам откри резултата след само три минути игра. Той засече центриране по земя отдясно на Сесар Аспиликуета и не остави шансове на Тим Крул. Отговорът на „канарчетата” не закъсня и в 6-та минута Тод Кантуел изравни, след като засече подаване на Теему Пуки. Челси не се смути и продължи да напада. В 17-та минута Мейсън Маунт вкара красив гол, който сам си изработи. Това е второ попадение за него, след като се разписа и при равенството с Лестър (1:1) миналия кръг.

Норич обаче отново намери сили да отговори, а голмайстор бе не друг, а Теему Пуки. Финландският нападател бе изведен зад защита и от трудна позиция успя да преодолее Кепа, който само успя да докосне топката – 2:2. Пуки се разписва в трета поредна среща, а вече има цели пет гола. През второто полувреме също не липсваха голови възможности. Челси пропусна няколко, преди Ейбрахам да изведе лондончани за трети път напред в двубоя. Матео Ковачич му подаде и той, без да се бави стреля. Топката мина между краката на бранител и влетя в мрежата зад Крул.

До края на мача Норич удари една греда, а Челси пропусна няколко добри шанса след контраатаки, но все пак до ново попадение не се стигна. Така Челси събира 4 точки от три кръга, докато Норич остава с 3. /БГНЕС