Още снимки:
test

Пер и Хуркач ще спорят за титлата в Уинстън-Сейлъм

24.08.2019 16.10

Французинът Беноа Пер и полякът Хуберт Хуркач ще се изправят един срещу друг във финала на турнира от сериите АТР 250 в Уинстън-Сейлъм

Вчера участниците в турнира трябваше да изиграят по два мача, тъй като силните дъждове и проблеми със захранването отмениха програмата в четвъртък. Водачът в схемата Пер победи Пабло Кареньо Буста със 7-6(5), 1-6, 6-3, за да си осигури полуфинален двубой с представителя на домакините Стив Джонсън. Американецът бе изразходвал твърде много сили за победата си над Джон Милман с 4-6, 7-6(5), 6-4 и успя да играе на ниво само в първия сет, който спечели с 6-1. След това обаче Пер доминираше тотално на корта и не даде нито един гейм на съперника си за крайното 1-6, 6-0, 6-0.

Хуркач от своя страна до първия финал в кариерата си в Тура след победи над американеца Франсис Тиафо с 4-6, 7-6(1), 6-1 и канадеца Денис Шаповалов с 6-3, 6-4. „Чувството е страхотно. Това беше един дълъг, но много хубав ден. Радвам се, че полският тенис се подобрява. Надявам се да направя добър мач на финала“, сподели 22-годишният Хуркач, който ще се опита да стане първият поляк с титла от Тура от Войтек Фибак през 1982-ра година. /БГНЕС