Още снимки:
test

Херта отмъкна точка от Байерн в Мюнхен

17.08.2019 18.25

Отборът на Байерн Мюнхен не успя да започне с успех защитата на титлата си в Бундеслигата, завършвайки наравно у дома с Херта 2:2 на „Алианц Арена“.

Домакините, които започнаха нова ера без напусналите Ариен Робен, Франк Рибери и Матс Хумелс, поведоха чрез щатния си голмайстор Роберт Левандовски в 24-та минута, който получи асистенция от Серж Гнабри. Възпитаниците на Анте Чович, обаче, обърнаха развоя на събитията още до почивката, като само в рамките на три минути Доди Лукебакио и Марко Груич дадоха аванс на столичани.

Играчите на Нико Ковач възстановиха равенството след точно час игра, когато отново Левандовски бе в прегръдките на съотборниците си, този път след изпълнена дузпа. До края на мача Байерн натисна в търсене на крайния успех, но така и не съумя да преодолее отново Руне Ярщайн. Така баварците стартираха с равенство новата кампания, а в следващия кръг гостуват на Шалке 04. Херта, от своя страна, приема в къщи Волфсбург.

Междувременно стана ясно, че Филипе Коутиньо ще заиграе под наем до края на сезона в редиците на шампиона в Бундеслигата. Бразилският полузащитник пътува с Барселона за гостуването на Атлетик Билбао в първия ден на Ла Лига, но бе оставен извън състава на каталунците. “Удовлетворени сме, че го привличаме в Байерн. Той е тук под наем за един сезон с опцията за постоянно закупуване. Коутиньо е универсален играч, който със сигурност ще ни даде много опции в атака”, заяви за ZDF спортният директор на баварците Хасан Салихамиджич. /БГНЕС