Рубльов елиминира Федерер само за един час

Спорт 16.08.2019 09:17

Андрей Рубльов сътвори изненадата в трети кръг на Мастърса в Синсинати (САЩ), отстранявайки третата ракета в света Роджър Федерер. Руснакът се наложи над швейцареца с 6-3, 6-4 само за 63 минути.

Рубльов записа три пробива, а ветеранът само веднъж успя да вземе сервиса на съперника си. Двамата тенисисти не се бяха срещали досега. Федерер не беше губил мач толкова бързо от далечната 2003 г., когато пада от Франко Скилари за 54 минути в Сидни. За място в полуфиналите Рубльов ще спори със сънародника си Даниил Медведев, който разгроми германеца Ян-Ленард Щруф с 6-2, 6-1.

Действащият шампион Новак Джокович продължава напред след убедителен успех над Пабло Кареньо-Буста с 6-3, 6-4. Приказката свърши за сръбския квалификант Миомир Кецманович, който загуби от Роберто Баутиста Агут с 1-6, 2-6. Лука Пуй отстрани руснака Карен Хачанов след победа в три сета 6-7, 6-4, 6-2. /БГНЕС