Вандали счупиха за пореден път емблематичната чешма в Горна баня
България 09.08.2019 09:18
От липса на чешми и некачествен ремонт на единствената работеща чешма в кв. „Горна баня“ се оплака пред БГНЕС Гергана Андонова.
“В центъра на самия парк имаме една чешма, която беше възстановена по инициатива на гражданите. Възстанови се, но с изключително лошо качество. Самите чешмички спират да работят, кранчетата не работят, филтрите не са направени както трябва. Често е запушена и прелива. Няма ден, в който да работи нормално. В момента е счупена и изобщо не може да се използва“, заяви Андонова.
Тя каза, че другата чешма, която се намира срещу сградата на минералната баня е изоставена и не работи от години.
Кметът на район „Овча купел“ Христина Семерджиева обеща пред БГНЕС до 10 дни да бъде ремонтирана чешмата, която е позната сред местните като „Ротондата“ и обясни, че основният проблем, не само на горнобанци, а в целия град е вандализмът.
„Миналата година в тази чешма бяха сложени големи камъни и тя беше целенасочено запушена. Поредният вандализъм. Всичко, което правим с толкова усилия и средства веднага след това се унищожава. От работещи стават неработещи, защото се чупи, блъска. Нищо не се цени и пази. И сега ще бъде възстановена“, обеща тя и добави, че ако горнобанци са пазели направеното досега, сега е щяло доста други неща да бъдат направени в квартала им.
Според нея е изключително демотивиращо всяка година да се ремонтира едно и също нещо, вместо да се влагат публичните средства в развитие на населеното място.
За проблема с другата чешма, кметът научи от нас и заяви, че ще бъде извършено обследване на съоръжението, за да се види каква е причината то да не работи. Семерджиева не изключва варианта водопроводът до нея да е прекъснат.
Попитана дали проблемът с вандалските прояви не може да се реши с видео наблюдение, Семерджиева каза, че са били поставени камери, макар и не в самия парк, но са били счупени.
Гражданите са убедени, че може да се ограничи вандализмът в целия град, но за целта е необходимо държавата да положи усилия, в които да се включат всички отговорни институции. Това може да се случи като се засили полицейското присъствие и се правят регулярни обходи на района, като се засили контролът от страна на Столичния инспекторат и естествено се провокира самосъзнанието и възпитанието у хората. /БГНЕС
“В центъра на самия парк имаме една чешма, която беше възстановена по инициатива на гражданите. Възстанови се, но с изключително лошо качество. Самите чешмички спират да работят, кранчетата не работят, филтрите не са направени както трябва. Често е запушена и прелива. Няма ден, в който да работи нормално. В момента е счупена и изобщо не може да се използва“, заяви Андонова.
Тя каза, че другата чешма, която се намира срещу сградата на минералната баня е изоставена и не работи от години.
Кметът на район „Овча купел“ Христина Семерджиева обеща пред БГНЕС до 10 дни да бъде ремонтирана чешмата, която е позната сред местните като „Ротондата“ и обясни, че основният проблем, не само на горнобанци, а в целия град е вандализмът.
„Миналата година в тази чешма бяха сложени големи камъни и тя беше целенасочено запушена. Поредният вандализъм. Всичко, което правим с толкова усилия и средства веднага след това се унищожава. От работещи стават неработещи, защото се чупи, блъска. Нищо не се цени и пази. И сега ще бъде възстановена“, обеща тя и добави, че ако горнобанци са пазели направеното досега, сега е щяло доста други неща да бъдат направени в квартала им.
Според нея е изключително демотивиращо всяка година да се ремонтира едно и също нещо, вместо да се влагат публичните средства в развитие на населеното място.
За проблема с другата чешма, кметът научи от нас и заяви, че ще бъде извършено обследване на съоръжението, за да се види каква е причината то да не работи. Семерджиева не изключва варианта водопроводът до нея да е прекъснат.
Попитана дали проблемът с вандалските прояви не може да се реши с видео наблюдение, Семерджиева каза, че са били поставени камери, макар и не в самия парк, но са били счупени.
Гражданите са убедени, че може да се ограничи вандализмът в целия град, но за целта е необходимо държавата да положи усилия, в които да се включат всички отговорни институции. Това може да се случи като се засили полицейското присъствие и се правят регулярни обходи на района, като се засили контролът от страна на Столичния инспекторат и естествено се провокира самосъзнанието и възпитанието у хората. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 19:33 ЕК предлага: "Европол" да има представителства във всички страни от ЕС
- 19:23 Тръмп нареди проверки заради цената на бензина в САЩ
- 19:15 „Ростех“ разкри тайното оръжие на Т-90М:След 200 промени танкът става още по-опасен на бойното полe
- 19:07 В Англия след грешната стъпка: Без паника, но така няма да стане
- 19:00 Докато светът говори за AI, Китай спечели друга ключова технологична битка срещу САЩ
- 18:54 Редки цветове и прецизна изработка на мозайка в храма на Херакъл в Хераклея Синтика
- 18:47 FT: Хегсет освобождава командващия сухопътните войски на САЩ в Европа
- 18:39 Катар: Страните от Персийския залив биха могли да финансират иранския инвестиционен фонд