Григор спря серията от загуби, взе първа победа от 29 май
Спорт 31.07.2019 11:41
Всичко има край, а това важи и за серията от загуби на Григор Димитров.
Българската звезда в тениса нямаше победа в 4 мача поред, но с много мъки успя да спечели срещу Стив Джонсън на турнира в Лос Кабос. Бившият номер 3 в света допусна ранен пробив, после не реализира мачбол в третия сет, но все пак измъкна 7:6 (7:4), 4:6, 7:6 (7:5) в двубоя с 94-ия в света мустакат американец.
Това е първа победа за Димитров от 29 май, когато се пребори с Марин Чилич (Хърв) на откритото на Франция "Ролан Гарос" в Париж.
Съперник на Григор в мексиканския курорт ще бъде поставеният под номер 2 Гуидо Пея (Арж), с когото балансът е 1:1. Мачът отново ще започне около 5 ч в четвъртък сутринта българско време и ще бъде предаван пряко по MAX sport 1.
"Доволен съм. Знаех, че трябва да бъда готов за всичко. Първият сет беше доста добър за мен. След това във втория, също имах своите шансове. Той започна да сервира по-добре и ми стана по-трудно при ретурите. След това в третия имах предимство, но той изигра много силен гейм и ме проби, когато сервирах за мача. Тайбрекът беше супер оспорван, но се радвам, че в края успях да го спечеля. Пея е левичар и играе страхотен тенис. Мога да очаквам всичко от него, но сега съм концентриран изцяло върху играта от моята страна на мрежата. Това е най-важното. Работих върху много неща в последните месеци. Чувствам, че бавно, но сигурно се връщам към моя ритъм", коментира Димитров. /24chasa.bg
Българската звезда в тениса нямаше победа в 4 мача поред, но с много мъки успя да спечели срещу Стив Джонсън на турнира в Лос Кабос. Бившият номер 3 в света допусна ранен пробив, после не реализира мачбол в третия сет, но все пак измъкна 7:6 (7:4), 4:6, 7:6 (7:5) в двубоя с 94-ия в света мустакат американец.
Това е първа победа за Димитров от 29 май, когато се пребори с Марин Чилич (Хърв) на откритото на Франция "Ролан Гарос" в Париж.
Съперник на Григор в мексиканския курорт ще бъде поставеният под номер 2 Гуидо Пея (Арж), с когото балансът е 1:1. Мачът отново ще започне около 5 ч в четвъртък сутринта българско време и ще бъде предаван пряко по MAX sport 1.
"Доволен съм. Знаех, че трябва да бъда готов за всичко. Първият сет беше доста добър за мен. След това във втория, също имах своите шансове. Той започна да сервира по-добре и ми стана по-трудно при ретурите. След това в третия имах предимство, но той изигра много силен гейм и ме проби, когато сервирах за мача. Тайбрекът беше супер оспорван, но се радвам, че в края успях да го спечеля. Пея е левичар и играе страхотен тенис. Мога да очаквам всичко от него, но сега съм концентриран изцяло върху играта от моята страна на мрежата. Това е най-важното. Работих върху много неща в последните месеци. Чувствам, че бавно, но сигурно се връщам към моя ритъм", коментира Димитров. /24chasa.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 12:19 169 свободни места са обявени за трето класиране в детските ясли във Варна
- 12:11 Светослав Бенчев: Няма ръст на цените, а по-скоро успокояване на пазара на горива у нас
- 12:08 Британският премиер Киър Стармър подаде оставка
- 12:03 Във Варна разкриха митническа измама за над 60 хиляди евро при деклариране на китайски плоскости
- 11:55 Лидерът на СДС Румен Христов призова ГЕРБ, "ПП" и "ДБ" да издигнат общ кандидат
- 11:47 Започва проверка заради влошеното качество на водите на Офицерския плаж
- 11:40 Комплекс за социални услуги - ЦСРИ към Фондация „Владиславово“
- 11:39 Случай на Ку-треска във Варна