Батерията на смартфона, споделянето ? и най-милият жест на първа среща
Любопитно 26.07.2019 20:09
Редом с Galaxy S10, Samsung представи услугата PowerShare, която позволява безжично прехвърляне на заряд от един телефон към друг.
Huawei Mate 20 Pro бе първият телефон, който предложи подобна услуга, и предполагаме, че този метод на зареждане ще е неизменна част от смартфоните занапред.
Наскоро немският клон на Samsung е провел изключително интересно проучване, в което са взели участие 6500 европейци, и което разкрива точно колко е важен зарядът на батерията за хората през XXI век.
72% от участниците са отговорили, че не биха споделили заряда на батерията си с човек, с когото излизат на първа среща.
Нещо повече, 35% от хората биха предпочели да имат телефон с пълна батерия, отколкото да получат малка сума пари, а 62% биха купили закуска и кафе на непознат в замяна за малко ток за телефона си.
И ако вече не се съмняваме в дългосрочното бъдеще на вида ни, нека добавим, че 21% от анкетираните казват, че получаването на заряд от телефона на човека, с когото са излезли на първа среща, е най-милият жест, който са получили по време на срещата си. За всичко това, разбира се, има и научна обосновка.
Психологът Катрин Темплър обяснява, че пълната батерия на телефона активира производството на окситоцин, известен още като хормон на любовта. Така наличието на заряд в телефона ни кара да се чувстваме по-радостни и ни прави по-доверчиви, казва тя.
Според нея услуги като PowerShare разкриват изцяло нови възможности за срещане и сближаване с хора, и представляват цяло ново измерение на комуникацията помежду ни. /lifestyle.bg
Huawei Mate 20 Pro бе първият телефон, който предложи подобна услуга, и предполагаме, че този метод на зареждане ще е неизменна част от смартфоните занапред.
Наскоро немският клон на Samsung е провел изключително интересно проучване, в което са взели участие 6500 европейци, и което разкрива точно колко е важен зарядът на батерията за хората през XXI век.
72% от участниците са отговорили, че не биха споделили заряда на батерията си с човек, с когото излизат на първа среща.
Нещо повече, 35% от хората биха предпочели да имат телефон с пълна батерия, отколкото да получат малка сума пари, а 62% биха купили закуска и кафе на непознат в замяна за малко ток за телефона си.
И ако вече не се съмняваме в дългосрочното бъдеще на вида ни, нека добавим, че 21% от анкетираните казват, че получаването на заряд от телефона на човека, с когото са излезли на първа среща, е най-милият жест, който са получили по време на срещата си. За всичко това, разбира се, има и научна обосновка.
Психологът Катрин Темплър обяснява, че пълната батерия на телефона активира производството на окситоцин, известен още като хормон на любовта. Така наличието на заряд в телефона ни кара да се чувстваме по-радостни и ни прави по-доверчиви, казва тя.
Според нея услуги като PowerShare разкриват изцяло нови възможности за срещане и сближаване с хора, и представляват цяло ново измерение на комуникацията помежду ни. /lifestyle.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 15:26 Телепортация или гаф? Джани Инфантино се появи на два мача едновременно на Мондиала
- 15:22 Любомир Николов: 20 собственици на незаконни имоти са задържани при акцията в рйон „Приморски“
- 15:15 Ройтерс: Джей Ди Ванс и Марко Рубио говорят по различен начин за Иран и Израел
- 15:07 Любомир Николов: 20 собственици на незаконни имоти са задържани при акцията в рйон „Приморски“
- 14:59 Пламен Абровски, МЗХ: Парите за земеделие в бюджета ще бъдат достатъчни
- 14:51 Нова присъда за бившата първа дама на Южна Корея
- 14:44 Инсулт на шофьор причини катастрофа с камион на АМ "Тракия"
- 14:36 Русия обмисля забрана за износ на дизел