Григор Димитров елиминиран на старта в Аталанта
Спорт 24.07.2019 09:18
Григор Димитров отпадна в първия кръг на тенис турнира в Атланта след загуба с 5:7 и 4:6 от 405-ия в световната ранглиста Кевин Кинг. 28-годишният американец стигна до общо 23 точки за пробив, като реализира 6 от тях, което в крайна сметка се оказа решаващо за най-голямата победа в кариерата му.
Българинът пък изпитваше болки в рамото, заради което не успя да покаже най-доброто от себе си. Димитров започна по перфектен начин мача – с пробив още в първия гейм. След това Кинг върна пробива, но Григор взе следващите два гейма, за да поведе с 3:1. При 5:3 българинът сервираше, за да вземе първия сет. Последва спад в играта на Димитров, а Кинг се възползва по прекрасен начин от това и взе следващите 5 гейма, а с това и първия сет – 7:5.
С ранен пробив във втория сет Димитров отново взе аванс до 3:1, но последва нова порция непредизвикани грешки, за да може Кинг да изравни до 3:3, а след това и да поведе 4:3. Последва нова размяна на пробиви, а Димитров пропиля аванс от 40-15 на свой сервис. В крайна сметка Кинг показа по-здрави нерви и след 6:4 затвори мача.
Григор Димитров напусна турнира в Аталанта в първия кръг за втори път в кариерата си след 2011 година, когато бе отстранен на старта от Раджийв Рам.
Следващият турнир, в който Григор Димитров ще вземе участие е този в Лос Кабос, Мексико. /БНР
Българинът пък изпитваше болки в рамото, заради което не успя да покаже най-доброто от себе си. Димитров започна по перфектен начин мача – с пробив още в първия гейм. След това Кинг върна пробива, но Григор взе следващите два гейма, за да поведе с 3:1. При 5:3 българинът сервираше, за да вземе първия сет. Последва спад в играта на Димитров, а Кинг се възползва по прекрасен начин от това и взе следващите 5 гейма, а с това и първия сет – 7:5.
С ранен пробив във втория сет Димитров отново взе аванс до 3:1, но последва нова порция непредизвикани грешки, за да може Кинг да изравни до 3:3, а след това и да поведе 4:3. Последва нова размяна на пробиви, а Димитров пропиля аванс от 40-15 на свой сервис. В крайна сметка Кинг показа по-здрави нерви и след 6:4 затвори мача.
Григор Димитров напусна турнира в Аталанта в първия кръг за втори път в кариерата си след 2011 година, когато бе отстранен на старта от Раджийв Рам.
Следващият турнир, в който Григор Димитров ще вземе участие е този в Лос Кабос, Мексико. /БНР
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 10:02 ФИФА стига до абсурдни ситуации, за да брани спонсорите си на всяка цена (ВИДЕО)
- 09:57 Стоичков и ФИФА припомниха исторически мач на България, той се снима с принцесата на Япония
- 09:51 Джей Ди Ванс: САЩ гарантира, че освобождаването на ирански активи няма да е за "тероризъм"
- 09:44 Захарова и Симонян саркастично: Предложиха на Стармър работа като косач на трева в "Россия сегодня“
- 09:36 Григор Димитров се изкачи с пет позиции в ранглистата
- 09:29 От 1 юли край на евтините покупки от Китай - ЕС въвежда такса от 3 евро за всяка категория стока
- 09:21 Петер Мадяр обяви началото на процедура за отстраняване на унгарския президент Шуйок
- 09:14 Дмитриев: Оставката на Стармър е сигнал за поддръжниците на войната