Кейн вгорчи дебюта на Сари начело на Юве

Спорт 21.07.2019 20:00

Отборът на Тотнъм постигна престижен успех над Ювентус с 3:2 в предсезонна контрола от турнира Международна купа на шампионите, играна в Сингапур.

Това бе официален дебют на новия старши треньор на „Старата госпожа“ Маурицио Сари, който пристигна в Торино от Челси. Лондончани започнаха по-добре срещата и поведоха чрез Ерик Ламела след малко над половин час игра, като по този начин завърши и първата част, а всичко най-интересно остана за второто полувреме.

Завърналият се след престой под наем от Челси Гонсало Игуаин изравни в 56-та минута, а малко след това голямата звезда на „бианконерите“ Кристиано Роналдо направи пълен обрат. Това, обаче, далеч не бе всичко в двубоя, след като възпитаниците на Маурисио Почетино на свой ред обърнаха развоя на събитията, за да се поздравят с крайния успех.

Героят от полуфинала-реванш с Аякс в Шампионската лига Лукас Моура възстанови равенството в 65-та минута, а Хари Кейн оформи пълния обрат след изключително попадение от центъра на терена в третата минута на добавеното време. В сряда „бианконерите“ играят с Интер, а „шпорите“ ще се изправят срещу Манчестър Юнайтед. /БГНЕС