Манчестър Юнайтед започна контролите с победа

Спорт 13.07.2019 19:10

Отборът на Манчестър Юнайтед победи Пърт Глори с 2:0 в първия си мач от предсезонното турне в Австралия. На Оптус Стейдиъм в Пърт неофициален дебют за “червените дяволи” направиха новите попълнения Даниел Джеймс и Арън Уан Бисака.

Възпитаниците на Оле Гунар Солскяр владееха топката през първото полувреме, но така и не успяха да стигнат до гол. Те обаче свършиха работата си след почивката, като в 60-та минута Маркъс Рашфърд се разписа с точен изстрел с левия крак по диагонал след грешка на защитата на домакините, а в 85-та минута нова грешка на австралийския тим даде шанс на Джеймс Гарнър да оформи крайното 2:0 с прецизен удар от границата на наказателното поле.

Лошата новина за Юнайтед бе, че крайният бранител на тима Люк Шоу напусна терена принудително малко преди края заради проблем със сухожилие. В двубоя участие взе и спряганият за трансфер централен халф Пол Погба, който се появи в игра на почивката.

В следващата си проверка “червените дяволи” ще се изправят срещу историческия си съперник Лийдс Юнайтед на 17 юли отново в Пърт.