Два самолета са се сблъскали на летище в Амстердам

ЕС и Свят 09.07.2019 14:50

Два самолета са се сблъскали тази сутрин на летище „Схипол” в Амстердам, съобщи „Индипендънт”, цитиран от Би Ти Ви. Няма информация за пострадали.

Самолет на британската компания easyJet е бил избутван от влекач, когато едното крило се заклещило в опашката на самолет на холандската KLM. Нанесени са щети и на двете превозни средства.

Без никаква паника пътниците са се отправили обратно към терминала. От британската компания подчертаха, че безопасността на техните пасажери е приоритет. Освен това ще има и разследване, което да обясни защо се е стигнало до удара.

Пътуващите са били пренасочени към други авиокомпании по същите маршрути. Полетът на easyJet е пътувал до Лондон, а този на KLM – до Мадрид.

Това не е първият случай, в който самолети се сблъскват на летището в Амстердам.

По-рано през април на летището в Нотингам, Великобритания се удариха два самолета заради мъгла. /БТВ
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355