Експерт по сигурността: Има три групи въпроси около ремонта на Су-25

България 28.06.2019 18:25

Три са възникналите групи въпроси във връзка с ремонта на самолетите СУ-25. Това заяви в предаването „Плюс-Минус. Коментарът след новините” по Нова тв Йордан Божилов от Софийския форум за сигурност.

Той обясни, че на първо място са юридическите въпроси. „Следва една група такива, свързани с геополитически разсъждения – дали в Русия или в Беларус да се ремонтира. И третата група въпроси е свързана със способностите на България сама да си ги ремонтира”, добави той.

По думите му, средствата за въоръжаване и за бойната способност на българската армия са ограничени. „Трябва да мислим за нови радари, трябва да мислим за наземното ПВО, за бреговата охрана, за ракетни катери”, коментира той.

Според Божилов по-важно е целият експертен потенциал на Министерството на отбраната и на армията да се съсредоточи над новите проекти. /24chasa.bg
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355