Уругвай „излъга” Чили на Копа Америка и спечели група „С”

Спорт 25.06.2019 10:28

Уругвай победи с 1:0 шампиона Чили в дългоочакван сблъсък, който определи класирането в група „С”.

Единственото попадение в мача отбеляза нападателят на ПСЖ Единсон Кавани с глава 8 минути преди края. И двата тима си бяха осигурили класиране напред, но „урусите” се нуждаеха единствено от успех, за да оглавят класирането. За Чили и точка щеше да е достатъчна.

Двубоят на „Маракана” в Рио де Жанейро беше равностоен, като най-добрата възможност преди гола беше за чилийците. В 69-та минута след изпълнение на корнер Пауло Диас успя да насочи топката с глава, но Хосе Хименес изчисти също с глава от голлинията.

Уругвай дочака своя момент в 82-та минута. Луис Суарес овладя топката отляво на вратата и разтегна играта надясно към Джонатан Родригес. Крилото центрира на близката греда и там Кавани отклони в близкия ъгъл на вратаря, който не успя да спаси. До края Чили опита да изравни, но безрезултатно.

В другия двубой от групата Япония и Еквадор се изхвърлиха взаимно от надпреварата след равенство 1:1. Така като най-добри втори отбори продължават Перу и Парагвай от групи „А” и „В”.