Българите с четири медала до момента от Игрите в Минск, чакаме първа титла тази вечер

Спорт 23.06.2019 18:09

Четири медала спечелиха българските спортисти до момента от вторите Европейски игри в Минск /Беларус/.

Вчера самбистката Цветелина Цветанова завоюва първото отличие – бронз в категория до 48 кг. Тя победи Даниела-Михаела Кис с 3:1 точки в спора за третото място.

Възходящото представяне на българите продължи и днес. Антоанета Бонева също спечели бронзов медал на 10 метра въздушен пистолет в спортната стрелба. Тя постигна резултат от 218.1 точки във финала. Това е втори медал за нея от Европейски игри, след като преди четири години се окичи със сребро.

Гимнастичката Катрин Тасева за пореден път се доказа като изключителен боец. Състезателката ни на индивидуално взе две отличия – сребро на топка с оценка от 21.400 точки и бронз на лента с 20.450 т. На бухалки Тасева остана близо до отличие с четвъртото си място, а в многобоя се нареди шеста.

Тази вечер България може да се сдобие и със златен медалист. Ивайло Иванов е на финал в категория до 81 килограма в турнира по джудо, а Мария Оряшкова ще спори за първото място в категория до 80 килограма, но в самбото.