Четвърта поредна загуба за България в Лигата на нациите

Спорт 23.06.2019 09:31

Мъжкият национален отбор по волейбол записа четвърта поредна и общо осма загуба в Лигата на нациите. „Лъвовете” отстъпиха с 0:3 гейма (20-25, 20-25, 21-25) на Русия в среща от четвъртата седмица на турнира в бразилския град Куяба.

За руснаците това е девети успех и те до голяма степен си подсигуриха участие във финалите през юли, въпреки че в отбора им липсваха звезди като Максим Михайлов и Дмитрий Мусерский.

В първия гейм България изоставаше с малко, но към края на гейма допусна разлика от четири точки, което беше достатъчно за „сборная” да затвори частта. Втората част тръгна равностойно при 4:4, но след това Русия поведе с 11:5. Нашите успяха да стигнат само до 16:19, но в последствие Русия отново затвори гейма с 25:20. В третия гейм поведохме с 10:6, но още преди второто техническо прекъсване резултатът стана равен 15:15. Последваха още 5 точки за Русия и в крайна сметка затваряне на мача с 25:21.

Най-резултатен в мача стана Виктор Полетаев с 20 точки, а нашият Цветан Соколов заби 15. /БГНЕС