Уругвай разби Еквадор в първия си мач от Копа Америка

Спорт 17.06.2019 10:55

Отборът на Уругвай започна по убедителен начин участието си на Копа Америка 2019, след като разби Еквадор с 4:0 в мач от група С на надпреварата.

На „Естадио Минейрао“ в Бело Оризонте възпитаниците на Оскар Табарес поведоха още в шестата минута чрез Николас Лодейро, а в 24-та тимът на Еквадор остана с човек по-малко след директен червен картон на Хосе Кинтерос. Урусите решиха всичко още до почивката с попадения на нападателите Единсон Кавани и Луис Суарес, а автогол на Артуро Мина в 78-та минута оформи крайното 4:0 в полза на Уругвай.

В мач от група В Парагвай не успя да победи шампиона на Азия Катар, след като изпусна два гола преднина. Оскар Кардосо се разписа от дузпа още в четвъртата минута, а Дерлис Гонсалес покачи на 2:0 в 56-та, но играчите на Катар не се предадоха и стигнаха до точката, благодарение на голове на Алмоез Али и Буалем Куки. Двата тима си делят второто място в групата зад Колумбия с три точки и пред тима на Аржентина, който няма точки в актива си. /БГНЕС