Бразилия тръгна с класика срещу Боливия на Копа Америка

Спорт 15.06.2019 09:13

Бразилия победи Боливия с 3:0 в стартовия мач от турнира Копа Америка. Първият двубой от континенталната надпревара се игра на стадион “Морумби” в Сао Пауло пред 46 300 зрители.

Първото полувреме завърши без отбелязан гол, а резултатът бе открит в 50-ата минута, когато Филипе Коутиньо се разписа от дузпа, отбелязвайки първия гол в турнира. Отново Коутиньо бе точен три минути по-късно – 27-годишният атакуващ халф получи чудесен пас от Роберто Фирмино и с глава прониза мрежата на боливийците. Крайното 3:0 оформи нападателят на Гремио Евертон в 85-ата минута, малко след като появи на терена на мястото на Давид Нерес. Бразилия оглави класирането в група А с три точки. В следващия си мач домакините на турнира ще се изправят срещу Венецуела на стадион “Арена Фонте Нова” в Салвадор. /БГНЕС