Кметът награди шампионите по баскетбол и водна топка

Варна<+> 14.06.2019 15:02

Кметът на Община Варна Иван Портних награди шампионите на България по водна топка и баскетбол. Треньорите получиха специални плакети за постигнатите високи успехи. На тържеството присъстваха шампионите по баскетбол до 16 г, които спечелиха и купата на страната тази година. При 19-годишните варненци спечелиха сребърни медали от Държавното първенство и купата на България, а 12-годишните са бронзови медалисти. Треньор на шампионите е Георги Бакалов. Той получи плакет от кмета на града. Такива плакети заслужиха шефът на Детско-юношеската школа на баскетболен клуб „Черно море Тича“ Спас Натов и президентът на клуба Георги Ганчев. От своя страна Георги Ганчев връчи на кмета шампионски медал и баскетболен екип с името на кмета изписано на гърба на фланелката с №1.

Ватерполистите на КПС „Варна“ станаха шампиони при 19-годишните и спечелиха сребърни медали при мъжете тази година. Треньор на отбора е Найден Найденов. Присъства и отборът 11-годишни, които също са шампиони на България. Тази възраст се води от треньора Велимир Цветков. Двамата треньори също бяха наградени от кмета, който им благодари за успехите и им пожела да продължават да прославят Варна.