10 млн. щети от пиратство за БТВ, Нова и НВО за два месеца
Крими 14.06.2019 12:27
10,5 млн. лева са щетите за два месеца на БТВ, Нова и НВО от незаконното разпространение на програмите чрез 5 кабелни оператора в Южна България. Това обяви говорителят на главния прокурор Румяна Арнаудова като първоначални данни, с които разполага прокуратурата.
Вчера в 7 града е имало претърсвания и изземвания на помещения, ползвани от кабелни оператори, във връзка с престъпления срещу интелектуалната собственост и данъчната система. Установено било, че 70 000 абонати гледали над 60 програми "на тъмно", тоест, те били в сивия сектор. Като пример Арнаудова посочи, че един кабелен оператор в Сандански обявил в КРС 1388 потребители. Фактическите абонати били 12620. "Обществената опасност е сериозна", каза Арнаудова, а Явор Колев от ГДБОП съобщи, че два кабелни оператора предоставяли и мобилно приложение, с което да се гледа телевизия. Това обаче също било против авторските права на засегнатите телевизионни канали. Операторите били в Бургас и Сандански.
"Борбата с пиратството в България на практика е започнала през 1998 година", каза Явор Колев, а преди 1 година държавата е била извадена от черен списък, в който попаднала като страна, която неглижира престъпленията срещу интелектуалната собственост.
"Никой няма за цел да унищожава нечий бизнес", каза Колев и заяви, че въпреки спрените вчера излъчвания на кабелни оператори, днес в Бургас един от тях пак пуснал телевизия незаконно. /24chasa.bg
Вчера в 7 града е имало претърсвания и изземвания на помещения, ползвани от кабелни оператори, във връзка с престъпления срещу интелектуалната собственост и данъчната система. Установено било, че 70 000 абонати гледали над 60 програми "на тъмно", тоест, те били в сивия сектор. Като пример Арнаудова посочи, че един кабелен оператор в Сандански обявил в КРС 1388 потребители. Фактическите абонати били 12620. "Обществената опасност е сериозна", каза Арнаудова, а Явор Колев от ГДБОП съобщи, че два кабелни оператора предоставяли и мобилно приложение, с което да се гледа телевизия. Това обаче също било против авторските права на засегнатите телевизионни канали. Операторите били в Бургас и Сандански.
"Борбата с пиратството в България на практика е започнала през 1998 година", каза Явор Колев, а преди 1 година държавата е била извадена от черен списък, в който попаднала като страна, която неглижира престъпленията срещу интелектуалната собственост.
"Никой няма за цел да унищожава нечий бизнес", каза Колев и заяви, че въпреки спрените вчера излъчвания на кабелни оператори, днес в Бургас един от тях пак пуснал телевизия незаконно. /24chasa.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:31 Велико Търново сезира Министерството на културата за нарушения при строеж край Царевец
- 17:22 Няма да се замразява минималната заплата: Гълъб Донев обяви Бюджет 2026
- 17:13 САЩ са ликвидирали лидер на „Ислямска държава“ при въздушен удар в Сирия
- 17:04 Швейцария преговаря с 3 страни за доставка на за система противовъздушна отбрана
- 16:55 България е сред най-засегнатите от американските мита - губи 42% от износа си за САЩ
- 16:46 Разследването за сексуално и физическо насилие в интерната в село Варненци продължава
- 16:37 Бивш шеф на НАТО: Украйна има важна роля в европейската архитектура за сигурност
- 16:28 Новият състав на ЦИК ще предложи законови промени