Общинските музей да станат държавни, предлага Банов
България 13.06.2019 18:21
Програмата за подкрепа на библиотечните фондове вече е в ход. Това обяви на заседание на комисията по култура в парламента министърът на културата Боил Банов.
След множество срещи с библиотеки и издатели се прие 10% самоучастие на библиотеките, което е логично за такъв тип програми, каза министърът. Всички общински и регионални обекти ще могат да се включат, затова МК е гордо с възможностите, които предоставя.
Във връзка с новите законови промени министър Банов заяви, че читалищата имат държавна подкрепа, но не са държавна структура. За това и трябва тяхното ръководство да декларират данъци. Творците по света също плащат данъци и доказват конфликти на интереси, обоснова се той.
По отношение бъдещето на 55-те общински музеи Банов обясни, че от министерството е отправено мотивирано предложение те да преминат под държавна собственост "Това е една аномалия, която трябва да поправим", категоричен беше Банов.
След като правителството отпусна половин милион лева за ремонта на кораба "Радецки", Банов уточни, че експерти в момента се занимават с процеса в Браила. Именно там се намира единствената корабостроителница, която може да го ремонтира на тази цена. В рамките на три месеца се очаква корабът-музей да бъде пуснат по Дунав. /news.bg
След множество срещи с библиотеки и издатели се прие 10% самоучастие на библиотеките, което е логично за такъв тип програми, каза министърът. Всички общински и регионални обекти ще могат да се включат, затова МК е гордо с възможностите, които предоставя.
Във връзка с новите законови промени министър Банов заяви, че читалищата имат държавна подкрепа, но не са държавна структура. За това и трябва тяхното ръководство да декларират данъци. Творците по света също плащат данъци и доказват конфликти на интереси, обоснова се той.
По отношение бъдещето на 55-те общински музеи Банов обясни, че от министерството е отправено мотивирано предложение те да преминат под държавна собственост "Това е една аномалия, която трябва да поправим", категоричен беше Банов.
След като правителството отпусна половин милион лева за ремонта на кораба "Радецки", Банов уточни, че експерти в момента се занимават с процеса в Браила. Именно там се намира единствената корабостроителница, която може да го ремонтира на тази цена. В рамките на три месеца се очаква корабът-музей да бъде пуснат по Дунав. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:07 Цените на винетките скачат с 30% от 1 август, годишната за автомобил става 64,50 евро
- 10:59 Закриват на комисията по досиетата
- 10:51 Христо Гаджев положи клетва като депутат
- 10:43 В тежко състояние остава жената, пострадала при катастрофата на АМ „Тракия“
- 10:35 Земетресение от 6,9 по Рихтер разтърси и Япония
- 10:28 Експерти към управляващите: Скъсайте този бюджет! Пишете нов
- 10:20 Започна разследване срещу Урсула фон дер Лайен заради таен чат със Зеленски
- 10:12 The Pundit: Вашингтон лансира Николай Младенов като кандидат за генерален секретар на ООН