10 причини да пътувате сами и това да е страхотно
Любопитно 11.06.2019 14:43
Много хора не предприемат пътуване сами по различни причини – страх, притеснение какво ще си кажат другите, съмнение в справянето сами, желание за задължително споделяне на емоциите, нерешителност. Каквато и да е причината да не се осмелите да пътувате сами трябва да знаете, че поне веднъж в живота си заслужава да го направите. Вижте защо.
1. Ще се отърсите от ежедневието си.
Понякога не е достатъчно само да смените мястото, на което се намирате, за да се откъснете от живота си и да си починете. Нужно е и да не водите със себе си хората, които присъстват в ежедневието ви всеки ден. Проявете малко здравословен егоизъм и попътувайте сами. Ще ви се отрази добре.
2. Ще се сприятелите с нови хора.
Почти задължително е да се заговорите с други пътешественици и да откриете нови приятели, когато сте сами. Общуването става някак по-непреднамерено и от само себе си.
3. Ще преоткриете себе си.
Когато имате време да се потопите в природата сами или да потънете в динамиката на чужд град само в компанията на себе си, ще видите на какво сте способни, за което не сте предполагали. Ситуациите, в които ще изпаднете и които ще ви провокират в добрия смисъл на думата, ще извадят наяве неподозирани ваши качества.
4. Ще направите и видите всичко, което сте искали.
Много по-лесно е, когато не се съобразявате с други хора, не чакате никого и сами определяте плановете и динамиката си.
5. Ще сте по-уверени.
Може да ви се струва невероятно, но когато пътувате сами, ще придобиете много повече увереност, защото ще ви се наложи да разчитате само на себе си в различните ситуации.
6. Никой няма да ви съди.
Няма да има хора около вас, които да пуфтят, че не сте готови за тръгване и че няма да успеят да стигнат навреме за някой музей, например. Вие сами ще определяте ритъма си.
7. Ще се насладите на свободата.
Има нещо много вдъхновяващо и даващо сили в това да пътуваш сам, особено на хиляди километри. Това е чувството на пълен контрол над себе си и живота си, което нищо друго не може да ви даде.
8. Няма да има кой да ви къса нервите.
Пътувате сами и това няма да ви донесе никаква драма, защото няма да има кой да опъва нервите ви излишно. Ще се насладите на пълен релакс сами със себе си.
9. Ще имате по-дълбока връзка със заобикалящия ви свят.
Без значение дали сте сред природата извън населените места или разглеждате красотата на някой далечен град, вие ще имате възможността да усетите всичко, което ви заобикаля много по-дълбоко и осъзнато, когато сте сами.
10. Научавате на какво сте способни.
Когато човек трябва да се справя сам и да разчита на себе си без да се допитва до спътниците си, научава, че е способен на много повече, отколкото е предполагал./az-jenata.bg>
1. Ще се отърсите от ежедневието си.
Понякога не е достатъчно само да смените мястото, на което се намирате, за да се откъснете от живота си и да си починете. Нужно е и да не водите със себе си хората, които присъстват в ежедневието ви всеки ден. Проявете малко здравословен егоизъм и попътувайте сами. Ще ви се отрази добре.
2. Ще се сприятелите с нови хора.
Почти задължително е да се заговорите с други пътешественици и да откриете нови приятели, когато сте сами. Общуването става някак по-непреднамерено и от само себе си.
3. Ще преоткриете себе си.
Когато имате време да се потопите в природата сами или да потънете в динамиката на чужд град само в компанията на себе си, ще видите на какво сте способни, за което не сте предполагали. Ситуациите, в които ще изпаднете и които ще ви провокират в добрия смисъл на думата, ще извадят наяве неподозирани ваши качества.
4. Ще направите и видите всичко, което сте искали.
Много по-лесно е, когато не се съобразявате с други хора, не чакате никого и сами определяте плановете и динамиката си.
5. Ще сте по-уверени.
Може да ви се струва невероятно, но когато пътувате сами, ще придобиете много повече увереност, защото ще ви се наложи да разчитате само на себе си в различните ситуации.
6. Никой няма да ви съди.
Няма да има хора около вас, които да пуфтят, че не сте готови за тръгване и че няма да успеят да стигнат навреме за някой музей, например. Вие сами ще определяте ритъма си.
7. Ще се насладите на свободата.
Има нещо много вдъхновяващо и даващо сили в това да пътуваш сам, особено на хиляди километри. Това е чувството на пълен контрол над себе си и живота си, което нищо друго не може да ви даде.
8. Няма да има кой да ви къса нервите.
Пътувате сами и това няма да ви донесе никаква драма, защото няма да има кой да опъва нервите ви излишно. Ще се насладите на пълен релакс сами със себе си.
9. Ще имате по-дълбока връзка със заобикалящия ви свят.
Без значение дали сте сред природата извън населените места или разглеждате красотата на някой далечен град, вие ще имате възможността да усетите всичко, което ви заобикаля много по-дълбоко и осъзнато, когато сте сами.
10. Научавате на какво сте способни.
Когато човек трябва да се справя сам и да разчита на себе си без да се допитва до спътниците си, научава, че е способен на много повече, отколкото е предполагал./az-jenata.bg>
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 09:17 Тръмп: Ако иранците затворят Ормузкия проток, ще останат без държава
- 09:09 Обидиха се масово: Трима президенти на Украйна връщат отличията си в Полша
- 09:01 Преговорите в Щвейцария между САЩ и Иран бяха временно прекъснати след 80 минути дискусии
- 08:54 Д-р Ахмед Хасанов е новият главен мюфтия, избран от Националната мюсюлманска конференция
- 08:46 Петър Витанов: Бюджетът ще наложи икономии във всички ведомства
- 08:38 Владислав Горанов: ПБ да покаже воля за по-бърза консолидация, иначе ще агонизираме
- 08:31 Президентът: България държи златна карта – днес големите проекти минават през нашата страна
- 22:32 Хороскоп за понеделник, 22 юни 2026 г.