"Черно море Тича" е на финал при 16-годишните

Варна<+> 05.06.2019 11:08

Черно море Тича ще играе финал за титлата при 16 годишните. Варненци надделяха над тима на "Буба баскетбол" със 71-57 в зала "Христо Борисов". Съперник на "моряците" ще бъде тимът на "Тунджа" Ямбол. Мачът за титлата ще бъде едно своеобразно повторение на финала за Купата на БФБ от преди няколко седмици, съобщава Viasport.bg. През сезона двата тима се срещнаха три пъти, а плюс вече споменатия финал, варненци имат три победи и едно поражение срещу ямболии. За третото място се срещат БУБА и Левски от 12.30 часа, а в 14.15 е големият финал в зала "Христо Борисов".
Ударното начало - 9:0 и след това 17:1 - се оказа ключът към победата на Черно море срещу БУБА. В първите шест минути столичани нямаха кош от игра, а след това само наваксваха.Силна втора четвърт на БУБА скъси доста дистанцията и на почивката разликата бе само четири точки - 33:29.
Второто полувреме обаче отново бе за Черно море и най-малкото, до което БУБА се доближи бяха 6-7 точки.Черно море спечели убедително борбата под коша, докато съперникът му пропусна и цели 11 наказателни удара.Любомир Керемедчиев завърши с 20 точки, Стефан Костадинов добави 12, а по 11 отбелязаха Борис Блахо и Иван Спиров.За БУБА Денис Камбуров се отличи с 14 точки, Боян Иванов с 12.