МФК Спартак Варна стартира със загуба участието си в Шампионската лига по плажен футбол

Варна<+> 03.06.2019 10:47

МФК Спартак загуби първия си мач от тазгодишното издание на Шампионската лига по плажен футбол в португалския град Назаре, съобщиха от клуба за Moreto.net. Възпитаниците на Симеон Хистов отстъпиха с 3:8 срещу Делта (Саратов), който е вицепървенец в най-силното европейско клубно първенство - руското.

Двубоят започна отлично за варненци, които до 4-ата мин. на първата третина вече водеха с 2:0. Румънският нападател на тима Мариан Мачиука-Мачи откри с прехвърлящ удар от центъра, а малко след това изведе с хубав пас Филип Филипов, който увеличи аванса на българския шампион. Делта обаче успя да стигне до пълен обрат още до края на първите 12 минути. Разписаха се Игор, Владислав Аксенов и Руслан Петелский. В 16-ата мин. Аксенов вкара нов гол за Делта, но още от изпълнението на центъра Мачи заби топката в горния десен ъгъл на руснаците - 3:4. В рамките на първите 3-4 минути на заключителната третина вицешампионите на Русия вкараха нови два гола чрез Андрей Панкратов и Танжер от дузпа, а Мачи получи червен картон. Последва ново попадение във вратата на варненци, след което червен картон бе показан и на Павел Адамов от състава на българския тим. Минута преди края Калоян Цветков си вкара автогол за крайното 3:8. Поради здравословни проблеми днес участие не взе Иван Мартинов.

Така в утрешния мач срещу португалския гранд Спортинг (Лисабон), който е от 17,30 ч. българско време, МФК Спартак ще бъде без Мачи и Адамов. В другия мач от групата, игран днес, Спортинг би шампиона на Естония Аугур Енемант също с 8:3.