Байерн (Мюнхен) победи Айнтрахт (Франкфурт) с 5:1

Спорт 18.05.2019 19:46

Байерн (Мюнхен) победи Айнтрахт (Франкфурт) в решителна среща от последния 34-и кръг на Бундеслигата.

Битката на стадион "Алианц Арена" приключи при резултат 5:1. Точни за баварците бяха Кингсли Коман, Давид Алаба, Ренато Санчес, Франк Рибери и Ариен Робен.

С успеха си футболистите на Нико Ковач спечелиха титлата на Германия, след като не оставиха шансове на преследвача си Борусия (Дортмунд).

Спорът на върха в шампионата приключва с две точки аванс за баварците.

Тимът от Франкфурт изпусна питомното в предишния кръг след сензационна загуба с 0:2 у дома от Майнц и падна от важното четвърто място, затова днес Лука Йович и компания бяха настроени изключително офанзивно.

Въпреки това през първите 45 минути единствено спортното щастие ги покри, за да не допуснат поне 4 попадения във вратата си.

Коман откри резултата още в четвъртата минута след прецизен диагонален изстрел.

Баварците стигнаха и до втори гол, отбелязан от Гнабри, но той бе отменен заради засада. Повторенията показаха, че решението на съдийската бригада е било по-скоро коректно.

Изстрел в гредата и още две чисти пропиляни положения обаче съвсем нажежиха обстановката пред вратата на Айнтрахт.

Пет минути след паузата Алер вкара за 1:1 от близка дистанция, след поредица рикошети в наказателното поле.

Само четири минути след това обаче Алаба бе безпощаден за 2:1, а Ренато Санчес вкара за 3:1 от близка дистанция преди да е изминал и час игра.

Впоследствие Ковач пусна в игра ветераните Рибери и Робен, за които това бе последен двубой с клубната фланелка.

Именно те двамата, като по сценарий, вкараха последователно за 4:1, а след това и за унищожителното 5:1, пред невярващия на очите си Ули Хьонес.

Нова промяна в резултата нямаше, което означаваше само едно - Байерн (Мюнхен) е шампион на Германия.

Борусия (Дортмунд) спечели срещата си от кръга на гости на Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:0, след попадения на Санчо и Ройс, но това не бе достатъчно за тима да застраши трона на баварците.

Това бе последен мач в Бундеслигата за легендите Рибери и Робен. Французинът стана първият футболист в историята с девет титли на Германия. /topsport.bg