Още снимки:
test

Григор Димитров с чиста победа над швейцарец на старта на квалификациите в Женева

18.05.2019 16.55

Григор Димитров премина успешно първия кръг от квалификациите на турнира на клей в Женева. 48-ият в света българин победи 276-ия в ранглистата представител на домакините от Швейцария Марк-Андреа Хюслер с 6-4, 6-3.

В началото на първия сет играта бе равностойна, но при 5-4 за Гришо той направи първи пробив в срещата и затвори сета в своя полза. Във втория Димитров нанесе своя удар в шестия гейм, поведе с 4-2 с пробив и без никакви усилия го затвърди, повеждайки с 5-2. В деветия гейм на свой сервис българинът дръпна с 40-0 и успя да реализира третия си мачбол в срещата, която продължи един час и две минути.

Григор Димитров, който играе в Женева с покана от организаторите, във втория кръг от пресявките ще спори с Томас Фабиано. Италианецът стартира с победа над сърбина Марко Миладинович с 6-2, 6-4. Поставен под №1 в основната схема на турнира е Александър Зверев. /БГНЕС