Още снимки:
test

"Аякс" с първа титла на Холандия от пет години

16.05.2019 11.12

"Аякс" спечели 34-та титла на Холандия и първа от 2014 г. насам. В последния кръг на първенството на "ниската земя" тимът от Амстердам победи предпоследния "Де Граафшап" с 4:1 като гост.

Ласе Шьоне, Николас Таляфико и на два пъти Душан Тадич вкараха головете. "Аякс" поведе, съперникът му изравни, но малко преди почивката резултатът стана 2:1, а през вторите 45 минути лидерът в класирането довърши мисията си с попаденията на Тадич.

Второто място е за ПСВ "Айндховен" - на три точки, а третото - за "Фейенорд".

"Аякс" изпраща страхотен сезон, в който направи дубъл в страната си. Остана и голяма горчилка заради пропуснат финал в Шампионската лига. "Синовете на Бога" имаха аванс от 2:0 в полуфиналния реванш срещу "Тотнъм", но се стигна до обрат за 2:3 и отпаднаха.

Сега клубът ще се изправи пред обичайното си предизвикателство - ново изграждане на силен отбор. Халфът Френки де Йонг още през зимата беше продаден на "Барселона", а натам се е запътил и капитанът Матайс де Лихт.

Интерес от най-богатите клубове в Европа има и към голяма част от другите титуляри. /clubz.bg