Мъж почина на прага на болница в София, минути, след като е бил изписан
България 24.04.2019 19:49
Мъж е починал на прага на "Пета градска болница" в София, минути, след като е бил изписан. Според директора на болницата той е бил в добро общо състояние в момента на изписването. За случая споделя във фейсбук Пламен Стойков, който е свидетел на случилото се.
Ето какво написа той във фейсбук. Публикуваме текста без редакторска намеса:
"Днес 24.04.19 в София отидох да помогна на приятел да вземе вуйчо си от 5та градска изписан здрав ...болният в момента който излезе пред болницата рухна на земята и почна да стене .30 мин съм се молил някой да излезе да го види защото видимо не е добре . след това се обадих на 112 . които дойдоха след още 30мин . като лицето от 112 ме пита за адреса на 5та градска в София ( представете си го ) забелязах че виталния статус на човека бързо спада , отново никаква помощ от болницата която го е изписала здрав . Линейката дойде и се оказа че има вода в белия дроб . ПОЧИНА 2 мин по късно на улицата като куче пред болницата . Между временно една жена излезе от болницата докато още човека беше жив и каза че се преструвал и нищо му нямало, друга излезе да го разпитва за социалния му статус и дали е осигурен , никой не му помогна . Моля да се даде гласност и да се сезира който трябва за това безхаберие". Това гласи разказът на очевидецът.
От Спешна помощ обясниха, че, когато екипът е отишъл на място, мъжът вече е бил издъхнал. "Сигналът за инцидента е подаден в 11,54 часа, но тогава няма свободен екип. В 12,13 часа наш екип тръгва и за 13 минути е на място. Лекарите от Спешна помощ са предприели реанимационни действия, включително и пациентът е бил интубиран, но без резултат", обясниха от Бърза помощ.
Директорът на Пета градска болница д-р Борил Петров е запознат със случая и е разпоредил проверка, предава Канал 3.
"Пациентът е бил за четвърти път при нас на лечение от началото на годината. Става въпрос за мъж на 71-72 години. За първи път го приемаме на 25 февруари, след това на 5 март, след това на 2 април и на 18 април. Той е бил с множество заболявания и днес е бил изписан в добро общо състояние. Внезапно му прилошава на излизане от болницата. Тепърва ще се установи причината за смъртта. Може да се касае и за внезапна смърт. Към момента това е информацията. Пак ще кажа, че съм разпоредил проверка, за да се изясни всичко по случая", обясни д-р Петров. /24chasa.bg
Ето какво написа той във фейсбук. Публикуваме текста без редакторска намеса:
"Днес 24.04.19 в София отидох да помогна на приятел да вземе вуйчо си от 5та градска изписан здрав ...болният в момента който излезе пред болницата рухна на земята и почна да стене .30 мин съм се молил някой да излезе да го види защото видимо не е добре . след това се обадих на 112 . които дойдоха след още 30мин . като лицето от 112 ме пита за адреса на 5та градска в София ( представете си го ) забелязах че виталния статус на човека бързо спада , отново никаква помощ от болницата която го е изписала здрав . Линейката дойде и се оказа че има вода в белия дроб . ПОЧИНА 2 мин по късно на улицата като куче пред болницата . Между временно една жена излезе от болницата докато още човека беше жив и каза че се преструвал и нищо му нямало, друга излезе да го разпитва за социалния му статус и дали е осигурен , никой не му помогна . Моля да се даде гласност и да се сезира който трябва за това безхаберие". Това гласи разказът на очевидецът.
От Спешна помощ обясниха, че, когато екипът е отишъл на място, мъжът вече е бил издъхнал. "Сигналът за инцидента е подаден в 11,54 часа, но тогава няма свободен екип. В 12,13 часа наш екип тръгва и за 13 минути е на място. Лекарите от Спешна помощ са предприели реанимационни действия, включително и пациентът е бил интубиран, но без резултат", обясниха от Бърза помощ.
Директорът на Пета градска болница д-р Борил Петров е запознат със случая и е разпоредил проверка, предава Канал 3.
"Пациентът е бил за четвърти път при нас на лечение от началото на годината. Става въпрос за мъж на 71-72 години. За първи път го приемаме на 25 февруари, след това на 5 март, след това на 2 април и на 18 април. Той е бил с множество заболявания и днес е бил изписан в добро общо състояние. Внезапно му прилошава на излизане от болницата. Тепърва ще се установи причината за смъртта. Може да се касае и за внезапна смърт. Към момента това е информацията. Пак ще кажа, че съм разпоредил проверка, за да се изясни всичко по случая", обясни д-р Петров. /24chasa.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 11:53 Гледат мярката на задържаните "Калашници"
- 11:45 Белгия иска ареста на бившия гръцки еврокомисар Аврамопулос по случая "Катаргейт"
- 11:37 Тръмп: Ford и General Motors може да произвеждат Patriot и Tomahawk
- 11:29 Руски Ту-160 отработиха дозареждане във въздуха над Баренцево и Норвежко море
- 11:22 Иран отрече да е позволил инспектори на МААЕ да проверяват ядрени съоръжения
- 11:17 Алжир обърна дебютанта Йордания със спорен гол. Задава се мач-война с Австрия
- 11:14 Невзоров е разпитван в качеството на свидетел, уточниха от Окръжна прокуратура-Варна
- 11:07 Проф. Рачев: Почти навсякъде ще превали и прегърми