Милуоки разгроми Детройт и спечели серията с 4-0

Спорт 23.04.2019 11:15

Милуоки Бъкс премина във втория етап от плейофите, след като разгроми Детройт Пистънс със 127:104 като гост. Домакините имаха преднина от 6 точки на голямата почивка, но “елените” се развихриха и спечелиха следващите две части с 39:23 и 32:19.

Най-резултатен в мача стана крилото на победителите Янис Адетокумбо, автор на 41 точки, Крис Мидълтън добави 18, Ерик Бледсоу – 16. За Зетройт Реджи Джаксън вкара 26 т., Блеик Грифин – 22.

Милуоки спечели серията по категоричен начин и в полуфиналите на Източната конференция ще спори с отбора на Бостън Селтикс, който пък не загуби нито един мач срещу Индиана Пейсърс.

Юта Джаз записа първа победа в противопоставянето с Хюстън Рокетс – 107:91. Решаваща в мача стана последната четвърт, спечелена от “джазмените” с 31:12. Донован Мичъл отбеляза 31 точки за Юта, която намали изоставането на 1-3. Звездата на “ракетите” Джеймс Хардън завърши с 30 пункта. Следващият мач ще се играе в Хюстън. /БГНЕС