Сити надделя над Тотнъм и си върна лидерството, направи и важна крачка към нова титла

Спорт 20.04.2019 17:13

Манчестър Сити направи поредната си крачка към защитата на титлата във Висшата лига, след като спечели трудния тест срещу Тотнъм с 1:0 на своя "Етихад" в среща от 35-ия кръг на английския елит.

Единственото попадение в мача бе дело на Фоудън, а това е втората победа за "гражданите" над този съперник в рамките на седмицата, макар че предишният успех бе пиров, тъй като отборът отпадна на 1/4-финалите в Шампионската лига заради правилото за повече голове на чужд терен.

С успеха си Сити си върна лидерството и има на сметката си 86 точки на върха в класирането, като е само на точка пред втория в таблицата Ливърпул.

Срещата започна с отличен шанс за Спърс и още в 3-ата минута Сон излезе сам срещу Едерсон и можеше да открие резултата, но стражът успя да спаси неговия удар.

Само две минути по-късно обаче Сити стигна до гол и поведе след попадение на Фоудън, който не сгреши и вкара топката в опразнената врата, след като прди това Агуеро отклони с глава една добра топка към него и асистира за попадението му.

Все пак обаче в следващите минути лондонските гости "показаха зъби" и в 15-ата минута Ериксен проби в наказателното поле и опита удар, който обаче не представляваше проблеми за противниковия вратар и той успя да улови топката.

Малко след това пък Лапорт спря устремилия се към вратарското поле Сон, който получи хубаво извеждащо подаване и се виждаше как отново ще излезе сам срещу Едерсон.

Постепенно Сити пое контрола на терена и владееше инициативата, но в 38-ата минута отборът получи изключителен удар, след като се наложи Де Бройне да бъде принудително заменен заради травма.

В самия край на полувремето гостите бяха близо до изравнителен гол, но стражът на Сити успя да се справи с удара на Сон, който преди това мина като на парад през отбраната на домакините.

Второто полувреме започна доста активно за Спърс и гостите владееха инициативата в първите минути, но Сити бе тимът, който първи стигна до положение.

В 50-ата минута Агуеро бе намерен от Уокър в наказателното поле, но ударът му бе блокиран от противников играч. След това топката попадна в краката на Фоудън, но неговият удар бе доста нескопосан.

Малко след първия час игра Дайър бе оставен непокрит при статично положение и стреля с глава, но крайно неточно.

Последваха няколко минути в които не се случи нищо кой знае колко интересно на терена.

Сане пропусна да "убие" интригата в 70-ата минута, но от чудесна позиция прати топката в аут, а до края на срещата така и не паднаха повече попадения и резултатът се запази.

МАН СИТИ - ТОТНЪМ 1:0
1:0 Фоудън 5

Манчестър Сити: Едерсон, Уокър, Стоунс, Лапорт, Зинченко, Гюндоган, Де Бройне (38 - Фернандиньо), Фоудън, Бернардо Силва, Стърлинг, Агуеро (66 - Сане)

Тотнъм: Газанига, Фойт, Алдервайрелд (78 - Йоренте), Санчес, Вертонген, Дейвис, Дайър (61 - Уаняма), Моура, Ериксен, Али (69 - Роуз), Сон/gol.bg