Солиден Арсенал довърши Наполи с 1:0

Спорт 19.04.2019 08:37

Арсенал се класира за полуфиналите в Лига Европа, след като удари Наполи с 1:0 в реванша и така си осигури сблъсък с Валенсия в следващия етап.

Лондончани, които спечелиха с 2:0 у дома преди седмица, играха солидно, като не допуснаха много положения пред вратата си, а голът на Алекандър Лаказет бе напълно достатъчен, за да им донесе триумфа.

Интересното е, че атмосферата на стадиона изобщо не бе вдъхновяваща за домакините, които изиграха слабо първо полувреме, в което единствено Хосе Кайехон тества Петр Чех след бърз корнер, но ветеранът изби с крак.

Гостите обаче доминираха и имаше моменти, в които италианците не можеха да минат центъра и предимството на Артилеристите бе съвсем ясно изразено.

Ключовият момент бе в 36-ата минута, когато Александър Лаказет изпълни отлично свободен удар и от около 25 метра прати топката в мрежата, без да остави шансове на Алекс Мерет.

Неприятна за лондончани обаче бе поредната контузия на Аарън Рамзи, който напусна в 34-ата минута с проблем в задната част на лявото бедро и първите прогнози са, че няма да играе няколко седмици, което ще означава, че това е бил последният му мач с екипа на Арсенал.

След паузата стражът на италианците все пак ги остави в мача, след като направи страхотно спасяване срещу Пиер-Емерик Обамеянг, който виждаше как се разписва, но вратарят на домакините демонстрира великолепните си качества.

Аркадиуш Милик пък пропусна добра възможност за Наполи, когато не прецени добре центриране на Марио Руи и отклони топката неточно.

Влизането на Дрис Мертенс не промени ситуацията и като цяло домакините направиха твърде малко в нападение, което логично означаваше, че ще приключат разочаровани европейското си участие.

Така Арсенал се приближи още повече до първия си европейски финал от 13 години насам, като за целта ще трябва да победи един от бившите отбори на треньора си Унай Емери.

Наполи – Арсенал 0:1 (общ резултат 0:3)

0:1 Лаказет 36

Наполи: Мерет, Максимович (46 Мертенс), Кирикеш, Кулибали, Гулам (71 Руи), Кайехон, Алан, Желински, Пеня, Милик, Инсине (61 Юнес)
Арсенал: Чех, Сократис, Кошчелни, Монреал, Мейтланд-Найлс, Торейра, Джака (61 Елнени), Колашинац, Рамзи (34 Мхитарян), Лаказет (68 Айоби), Обамеянг