"Ливърпул" без проблеми срещу "Порто"

Спорт 18.04.2019 10:01

"Ливърпул" не срещна трудности при гостуването си на "Порто" в реванша от четвъртфиналите на Шампионската лига и си уреди среща с "Барселона". "Мърсисайдци" се наложиха с 4:1 при гостуването си на "До Драгао" и с общ резултат 6:1 продължават. Садио Мане откри в 28-ата минута с първия удар към вратата на Икер Касийяс.

"Порто" доминираше до почивката, но направи няколко пропуска, след които получи попадение. В 65-ата минута Мохамед Салах вкара втори гол за Ливърпул. Едер Милитао намали на 1:2 в 65-ата минута, но отново Салах и Вирджил ван Дай оформиха изразителния успех на английския гранд.

В последната стъпка преди мечтания от всички финал в Мадрид "Тотнъм" ще спори с "Аякс", а "Барселона" ще играе с "Ливърпул". Първите мачове ще се играят на 30 април и 1 май, като домакини ще са "шпорите" и каталунците. Вторите мачове ще са седмица по-късно, съответно в Амстердам и Ливърпул. /Радио Варна