Студенти от страната се събират във Варна за IT хакатон

Варна<+> 15.04.2019 09:24

Хакатон на тема „Подобри ежедневието си чрез технологии” се провежда днес и утре във Варна. Студенти от цялата страна се събират в студентската читалня на университетската библиотека в Технически университет Варна, за да развият идеите си и да обменят опит.

Хакатонът ще има състезателен характер. Участниците трябва да учат във висше учебно заведение, като тяхната специалност трябва да е във сферата на IT технологиите. Допускат се до участие студенти от всички университети в страната. Желаещите да участват ще бъдат разпределени по отбори от по двама до петима студенти. Целта е да се разработят софтуерни или хардуерни проекти с избрана от екипите технология, които биха могли да бъдат полезни в ежедневието. Необходимите средства – лаптопи, хардуерни устройства и софтуер, трябва да бъдат осигурени от участниците. Розалия Кънева, член на студентския съвет към Технически университет Варна е една от организаторите на събитието. Тя ни каза, че е хубаво младежите да се включат в хакатона, защото по време на състезанието не само ще обменят интересни идеи, но и ще се запознаят с хора, с които имат сходни интереси.

Утре отборите ще презентират и представят своите проекти пред жури от варненска IT компания. Всеки участник от трите най-иновативни отбора, които представят решение на актуален ежедневен проблем чрез технология, ще спечелят предметни награди. Първа награда е очила за виртуална реалност, втора – слушалки, а трета тениски и чаши. Радио Варна пожелава успех на всички участници. /Радио Варна

CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355