Четвърти протест в Габрово
България 13.04.2019 19:28
Стотици се събраха на протест в центъра на Габрово и днес.
Организираното недоволство преминава под засилено полицейско присъствие - градът е пълен с жандармерия и полиция, съобщи Нова.
Недоволството е четвърто подред. Протестът е мирен. Хората се събраха на централния площад на града, пред сградата на общината.
Недоволстващите за пореден път поискаха от институциите сигурност, както и равни права и задължения за всички български граждани. Жителите искат и оставката на кмета на Габрово Таня Христова, защото тя била виновна за създалото се напрежение.
Днешният протест беше обявен като най-многолюден. Очакваше се демонстрацията да бъде подкрепена и от жители от други градове, но засега МВР няма данни за такива. Имаше данни и че в протеста ще се включат и фенове от агитки на футболни отбори.
Униформените проверяват хората за оръжия, след като на вчерашния протест в някои от протестиращите бяха открити метални боксове, бухалки и метални пръти.
По-рано днес от Център "Амалипе" съобщи, че голяма част от ромските семейства временно са напуснали Габрово. Вече втори ден почти нямало и ромски деца в училищата.
Припомняме, снощи за трета поредна вечер жители на града излязоха на улицата, провокирани от нападението на трима роми над продавач в магазин.
Напрежението в Габрово ескалира, след като на 7 април трима роми пребиха продавач в денонощен магазин за забележка.
Полицията задържа отговорните, но малко след това те бяха освободени. Това предизвика сериозно напрежение в областния град - стотици жители излязоха на протест на 10 април и дори се опитаха да нахлуят в сградата на местното следствие.
По този повод на 11 април военният министър Красимир Каракачанов свика извънредна среща в МС, на която увери, че ситуацията е овладяна.
Малко след това стана ясно и че тримата роми остават в ареста за постоянно. Спрямо тях са повдигнати обвинения за побой и нанасяне на лека телесна повреда.
Независимо от това се състоя и втори протест, на който се събраха хиляди недоволстващи. Стигна се до сблъсъци и ранени граждани. В размириците пострадаха оператор, репортер и полицай.
Така се стигна и до подаването на оставка от страна на шефа на полицията в града по искане на премиера Бойко Борисов. /news.bg
Организираното недоволство преминава под засилено полицейско присъствие - градът е пълен с жандармерия и полиция, съобщи Нова.
Недоволството е четвърто подред. Протестът е мирен. Хората се събраха на централния площад на града, пред сградата на общината.
Недоволстващите за пореден път поискаха от институциите сигурност, както и равни права и задължения за всички български граждани. Жителите искат и оставката на кмета на Габрово Таня Христова, защото тя била виновна за създалото се напрежение.
Днешният протест беше обявен като най-многолюден. Очакваше се демонстрацията да бъде подкрепена и от жители от други градове, но засега МВР няма данни за такива. Имаше данни и че в протеста ще се включат и фенове от агитки на футболни отбори.
Униформените проверяват хората за оръжия, след като на вчерашния протест в някои от протестиращите бяха открити метални боксове, бухалки и метални пръти.
По-рано днес от Център "Амалипе" съобщи, че голяма част от ромските семейства временно са напуснали Габрово. Вече втори ден почти нямало и ромски деца в училищата.
Припомняме, снощи за трета поредна вечер жители на града излязоха на улицата, провокирани от нападението на трима роми над продавач в магазин.
Напрежението в Габрово ескалира, след като на 7 април трима роми пребиха продавач в денонощен магазин за забележка.
Полицията задържа отговорните, но малко след това те бяха освободени. Това предизвика сериозно напрежение в областния град - стотици жители излязоха на протест на 10 април и дори се опитаха да нахлуят в сградата на местното следствие.
По този повод на 11 април военният министър Красимир Каракачанов свика извънредна среща в МС, на която увери, че ситуацията е овладяна.
Малко след това стана ясно и че тримата роми остават в ареста за постоянно. Спрямо тях са повдигнати обвинения за побой и нанасяне на лека телесна повреда.
Независимо от това се състоя и втори протест, на който се събраха хиляди недоволстващи. Стигна се до сблъсъци и ранени граждани. В размириците пострадаха оператор, репортер и полицай.
Така се стигна и до подаването на оставка от страна на шефа на полицията в града по искане на премиера Бойко Борисов. /news.bg
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:47 ОбС Варна намали с 50% средства за проектиране на детски площадки заради съмнения за завишени цени
- 17:42 Николай Василев:Този бюджет си е свинщина
- 17:39 Иззеха 240 кг говежда лой без документи на ГКПП "Капитан Андреево"
- 17:35 Фискалният съвет за Бюджет 2026: Против сме държавните служители да се компенсират за осигуровките
- 17:31 Парламентът реши: Директорът на НСлС вече няма да е и заместник-главен прокурор
- 17:29 КС реши: Противоконституционно е България да бъде в Съвета на Тръмп
- 17:26 7 души са задържани за 24 ч. по ЗМВР след акцията в район "Приморски" (ВИДЕО)
- 17:23 Министър Стоянов и адмирал Уайкоф обсъдиха сигурността в Черно море и укрепването на Източния фланг