Френски рефер ни подари една точка срещу Черна гора на старта на квалификациите

Спорт 23.03.2019 08:13

Българският национален отбор започна с европейските квалификации с домакинско равенство 1:1 срещу Черна гора. Пред около 10 хиляди зрители на Националния стадион "Васил Левски" футболистите на Петър Хубчев се нуждаеха от силен финален щурм, за да вземат точка от коравия тим на черногорците.

Българите можеха да спечелят благодарение на мощния завършек на двубоя, след като преди това 75 минути не бяха на висота.

Черна гора поведе в началото на второто полувреме, когато в 50-ата минута Стефан Могуша откри след красив удар с левия крак. В последния четвърт час на срещата на терена имаше само един отбор, като България направи всичко възможно да се спаси от загуба.

Това стана факт в 82-ата минута след точно изпълнена дузпа от Тодор Неделев. В ситуацията българите имаха късмет, след като нарушение срещу Станислав Костов извън наказателното поле беше маркирано като дузпа.

В квалификациите за Евро 2020 България е в една група с Англия, Чехия, Черна гора и Косово. Три дни по-късно България гостува на Косово в Прищина. /faktor.bg