Сирийски министър: САЩ трябва да изтеглят войските си от Сирия, факторът сила е на наша страна
ЕС и Свят 18.03.2019 17:35
Сирийската държава ще възстанови контрола над цялата си територия и американските войници ще трябва да напуснат базата си в Ат Танф. Това е заявил днес на пресконференция в Дамаск сирийският министър на отбраната генерал Али Аюб, цитиран от агенциите САНА и ТАСС.
"САЩ и други страни, чиито войски се намират на територията на Сирия без разрешение на нейното правителство, ще трябва да ги изтеглят от нашата страна, защото факторът сила е на страната на сирийските въоръжени сили", каза Аюб, предава БТА.
Днес той участва в съвещание с началниците на генералните щабове на Иран и Ирак, посветено на координацията в борбата с тероризма.
"САЩ и други страни, чиито войски се намират на територията на Сирия без разрешение на нейното правителство, ще трябва да ги изтеглят от нашата страна, защото факторът сила е на страната на сирийските въоръжени сили", каза Аюб, предава БТА.
Днес той участва в съвещание с началниците на генералните щабове на Иран и Ирак, посветено на координацията в борбата с тероризма.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 17:10 Бивш шеф на ДАНС-Варна: Илашчук се обади на Деньо Денев и заповедта на ДАНС срещу Невзоров падна
- 17:01 „Амнести Интернешънъл“ обвини ЕС наравно с Либия за престъпления срещу мигранти
- 16:52 Чешкият президент съди премиера, след като не го включи в делегацията за срещата на върха на НАТО
- 16:43 Северна Корея планира да разшири ядрения си арсенал
- 16:34 Радев: България подкрепя Украйна, но спира даренията
- 16:25 Тръмп настоява: Иран се е съгласил на дългосрочни ядрени инспекции; Техеран отрича
- 16:16 Командироват прокурори от ВКП да помагат по разследването за строителството в "Баба Алино"
- 16:07 НСТС не се разбра за осигуровките на държавните служители