Тийм се пребори с Раонич и излиза срещу Федерер във финала на Индиън Уелс

Спорт 17.03.2019 09:20

Доминик Тийм се класира за първи път на финал на силния тенис турнир от сериите Мастърс 100 в Индиън Уелс след драматичен успех над Милош Раонич в три сета – в отделните части 7-6 (3), 6-7 (3), 6-4. Двубоят започна с надмощие на сервиращите, като логично в крайна сметка се достигна до тайбрек. В дългия гейм Тийм бе по-добрият от двамата и след 7-3 точки поведе в резултата.

Във втората част ролите се размениха, като отново нямаше пробиви и се достигна до заключителен 13-и гейм. Този път канадецът се справи с напрежението и след 7-3 се завърна в срещата. В решителния сет австриецът проби подаването на Раонич в петия гейм и не допусна рибрейк до края на двубоя, за да запише първия си успех в съперничеството между двамата след две поредни загуби.

На финала на първия турнир от сериите Мастърс 1000 през календарната 2019 година той ще се изправи срещу швейцарския маестро Роджър Федерер. 37-годишният ветеран продължи към спора за титлата, след като Рафаел Надал не излезе за сблъсъка помежду им поради контузия на коляното. Испанецът почувства проблем в дясното коляното по време на мача си с Карен Хачанов и не успя да се възстанови навреме за 39-ия мач между него и швейцареца.

Федерер ще се бори за своята рекордна шеста титла в калифорнийската пустиня и общо 101 в кариерата, като през миналата година загуби драматично в спора за трофея от Хуан Мартин дел Потро. За Тийм това е първи финал в Индиън Уелс, а статистиката в преките двубои между двамата показва пълно равенство – по два успеха за всеки, като за последно Федерер триумфира на финалите в Лондон след 6-2, 6-3. /БГНЕС