Мун Дже Ин: Южна Корея ще работи със САЩ и Северна Корея за постигане на споразумение
ЕС и Свят 01.03.2019 18:33
Южна Корея ще работи със САЩ и Северна Корея, за да гарантира постигане на споразумение по ядреното разоръжаване. Това каза днес южнокорейският президент, ден след като преговорите между Доналд Тръмп и Ким Чен Ун се провалиха заради въпроса със санкциите, предаде Ройтерс.
Втората среща на върха между двамата лидери, която се проведе във Виетнам, приключи преждевременно, тъй като те не се споразумяха за размера на облекчението на санкциите, което Пхенян ще получи в замяна на стъпки за прекратяване на ядрената си програма, предава БТА.
Южнокорейският държавен глава Мун Дже Ин е активен поддръжник на усилията за слагане на край на конфронтацията на Корейския полуостров. Той се срещна три пъти с Ким миналата година в опит да улесни ядрените преговори със САЩ.
"Моето правителство ще разговаря и ще си сътрудничи тясно със САЩ и Северна Корея, за да помогне преговорите им да доведат до цялостно решение с всички средства", каза Мун в реч в Сеул.
Мун каза още, че Южна Корея ще се консултира със САЩ за начини за подновяване на съвместни проекти със Северна Корея, в това число туризъм и промишленост.
Тръмп написа днес в Туитър, че разговорите с Ким са били "много съществени". "Отношенията са много добри, нека видим какво ще стане", добави той.
Според севернокорейската държавна агенция КЦТА двамата са имали конструктивен и искрен диалог, и са решили да продължат продуктивните преговори. Агенцията обаче не спомена, че преговорите са приключили внезапно без споразумение. Ким, който ще си тръгне от Виетнам утре, също е изразил благодарност на Тръмп, че е положил усилия за постигане на резултати, добави КЦТА.
Втората среща на върха между двамата лидери, която се проведе във Виетнам, приключи преждевременно, тъй като те не се споразумяха за размера на облекчението на санкциите, което Пхенян ще получи в замяна на стъпки за прекратяване на ядрената си програма, предава БТА.
Южнокорейският държавен глава Мун Дже Ин е активен поддръжник на усилията за слагане на край на конфронтацията на Корейския полуостров. Той се срещна три пъти с Ким миналата година в опит да улесни ядрените преговори със САЩ.
"Моето правителство ще разговаря и ще си сътрудничи тясно със САЩ и Северна Корея, за да помогне преговорите им да доведат до цялостно решение с всички средства", каза Мун в реч в Сеул.
Мун каза още, че Южна Корея ще се консултира със САЩ за начини за подновяване на съвместни проекти със Северна Корея, в това число туризъм и промишленост.
Тръмп написа днес в Туитър, че разговорите с Ким са били "много съществени". "Отношенията са много добри, нека видим какво ще стане", добави той.
Според севернокорейската държавна агенция КЦТА двамата са имали конструктивен и искрен диалог, и са решили да продължат продуктивните преговори. Агенцията обаче не спомена, че преговорите са приключили внезапно без споразумение. Ким, който ще си тръгне от Виетнам утре, също е изразил благодарност на Тръмп, че е положил усилия за постигане на резултати, добави КЦТА.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 22:40 Хороскоп за неделя, 28 юни 2028 г.
- 19:35 Водачът на "Хизбула": Против съм споразумението между Израел и Ливан
- 19:24 Около 7 млн. души са засегнати от земетресението във Венецуела
- 19:14 Катастрофа на Макс Верстапен прати Джордж Ръсел на първа позиция в Австрия
- 19:03 Румен Радев: Предстои ми среща с Александър Вучич
- 18:52 Част от американските военни самолети отлетяха от столичното летище, останалите – до дни
- 18:41 Василев: Как пък веднъж не направиха "техническа грешка" да дадат повече пари за майчински и детски
- 18:30 Опустошителна буря остави хиляди на тъмно в Нова Зеландия (ВИДЕО)