Роджър Федерер на 1/2-финал на ATP 500 в Дубай

Спорт 01.03.2019 10:40

Роджър Федерер е на две победи от титла №100 от ATP. "Маестрото" победи в четвъртфинален мач от турнира ATP 500 в Дубай финалиста от Sofia Open 2019 Мартон Фучович (Унгария) със 7-6(6), 6-4.

В първия сет имаше само една възможност за пробив, но Федерер я спаси. В тайбрека Фучович дръпна с 5-3 и 6-4, но Роджър направи поредица от 4 точки, за да грабне частта.

Федерер проби в първия гейм на втория сет, но Фучович се върна за 2-2. Унгарецът изпусна възможност за пробив при 4-3, но допусна такъв в следващия дълъг гейм. "Маестрото" безпроблемно затвори срещата на собствено подаване. Следващият му съперник е младият хърватин Борна Чорич, победил в три сета грузинеца Николоз Басилашвили.

В другия полуфинал ще имаме повторение на най-зрелищния мач от Sofia Open. Младата гръцка надежда Стефанос Циципас ще срещне французина Гаел Монфис. /topsport.bg