През 2018 г. в Турция са били убити 440 жени

ЕС и Свят 25.02.2019 18:13

През 2018 г. в Турция са били убити 440 жени, сочат данни на неправителствена турска организация, цитирани от в. "Хюриет дейли нюз" и БТА.

По данни на платформата "Ще спрем убийствата на жени" само през януари тази година са били убити 43 жени.

Информацията на организацията показва, че се наблюдава увеличение на броя на убийствата на жени в Турция през последните години, отбелязва "Хюриет дейли нюз".

През 2017 г. в страната са били убити 409 представителки на нежния пол в страната.

Формите на насилие срещу жени се променят. Увеличават се убийствата от неизвестни извършители. Много престъпления се покриват, каза главният секретар на платформата Фидан Атаселим.

Тя подчерта, че държавните агенции "трябва да бъдат на страната на жените" и полицаите трябва щателно да събират и анализират доказателства при случаите на убийства на жени.

Става все по-трудно да се идентифицират извършителите на убийствата, тъй като случаите не се приемат насериозно, каза на свой ред адвокат Лейла Сюрен.

В Турция ако жертвата е жена, не се предприемат разследвания, добави Сюрен.
CHF CHF 1 2.10463
GBP GBP 1 2.24498
RON RON 10 3.83729
TRY TRY 100 3.87564
USD USD 1 1.66355