Оклахома пречупи Юта в драма с две продължения

Спорт 23.02.2019 09:03

Отборът на Оклахома Сити Тъндър надделя драматично в къщи над Юта Джаз със 148:147 след две продължения в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. Двубоят започна равностойно, като домакините все пак поведоха с точка аванс след края на първата четвърт – 35:34. Възпитаниците на Били Донован продължиха да бъдат агресивни във втората част, като на голямата почивка преднината им бе от девет пункта – 66:57.

,,Джазмените“ обаче се завърнаха в мача в третата четвърт и не само заличиха предимството на съперника, но и на свой ред излязоха напред в резултата при 95:93. ,,Гръмотевиците“ успяха да стигнат до продължения след поредна вълнуваща четвърт и така мачът влезе в продължения. Победител така и не бе излъчен след първото, което завърши при 10:10, но във второто домакините бяха по-добри и измъкнаха изключително ценен успех.

Над всички за Оклахома бяха за пореден път Пол Джордж и Ръсел Уестбрук. Джордж наниза 45 точки, като към тях прибави 9 борби и 7 асистенции, докато Уестбрук реализира 43 пункта, овладя 15 борби и даде 8 асистенции. За гостите Донован Мичъл отбеляза 38 точки, а Руди Гобер постигна дабъл-дабъл – 26 точки и 16 борби, но те се оказаха крайно недостатъчни за играчите на Куин Снайдер.

Оклахома остава на трета позиция в Западната конференция, докато Юта е шести, на победа пред Сан Антонио Спърс и Ел Ей Клипърс и на успех от Хюстън Рокетс. В следващите си двубои Тъндър приемат у дома Сакраменто Кингс, докато Джаз са домакини на Далас Маверикс.

Ето и останалите резултати от вечерта:

Шарлът Хорнетс – Вашингтон Уизардс 123:110 (Уокър – 27 точки; Бийл – 46 точки)

Индиана Пейсърс – Ню Орлиънс Пеликанс 126:111 (Матюс – 24 точки (6 тройки))

Орландо Меджик – Чикаго Булс 109:110 (Марканен – 25 точки, решителни наказателни удари за успеха)

Торонто Раптърс – Сан Антонио Спърс 120:117 (Ленърд – 25 точки, решителна забивка за успеха)

Атланта Хоукс – Детройт Пистънс 122:125 (Дръмънд – 26 точки, 21 борби)

Ню Йорк Никс – Минесота Тимбъруулвс 104:115 (Гибсън – 19 точки (най-много през сезона))

Мемфис Гризлис – Ел Ей Клипърс 106:112 (Харъл – 30 точки (изравнено най-добро постижение в кариерата))

Далас Маверикс – Денвър Нъгетс 104:114 (Йокич – 19 точки, 13 борби, 8 асистенции). /БГНЕС