Равенство за Левски и Локомотив

Спорт 17.02.2019 19:53

Левски r Локомотив (Пловдив)завършиха наравно 1:1 в последния мач от 21-вия кръг на Първа професионална футболна лига. Двубоят беше официален дебют на новия си старши треньор на „сините“ Георги Дерменджиев.

С това равенство Левски остана на третото място в класирането с 52 точки, на 10 точки зад лидера Лудогорец и на 3 точки зад втория ЦСКА-София.

В 16-ата минута гол на Валери Божинов правилно беше отменен заради засада, а след половин час Паулиньо уцели напречната греда с удар от 15 метра след лошо изчистване на Йосип Томашевич.

Локомотив поведе в края на първото полувреме с попадението на Анте Аралица, който с удар по тревата прокара топката между краката на Николай Михайлов в мрежата на домакините.

След почивката "сините" продължиха да бъдат по-активни в половината на гостите. В 71-ата минута софиянци стигнаха до изравняване чрез гола на Давиде Мариани.

До края на срещата Левски опита да упражни натиск, но така и не стигна до опасен удар към врата на пловдивчани.