Реал се издъни срещу Жирона за седма загуба през сезона

Спорт 17.02.2019 16:38

Отборът на Реал Мадрид продължи с колебливото си представяне в Ла Лига от началото на сезона, след като допусна домакинско поражение от Жирона с 1:2 в мач от 24-ия кръг на първенството.

Наставникът на Кралския клуб Сантяго Солари реши да даде почивка на част от титулярите си за двубоя с каталунците, които бяха в серия от 13 поредни мача без победа в шампионата, като Лука Модрич, Гарет Бейл и Винисиус Жуниор останаха извън титулярните 11. Двубоят на “Сантяго Бернабеу” вървеше добре за домакините, които поведоха в резултата в 25-та минута с гол на централния полузащитник Каземиро. След почивката обаче всичко се обърка за Реал, като в 65-та минута Кристиан Стуани изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на капитана на домакините Серхио Рамос, който получи и жълт картон. Десет минути по-късно Порту направи обрата пълен с точен изстрел с глава, а в самия край Рамос получи втори жълт картон и бе изгонен, като това бе негов 25-ти червен картон с екипа на Реал Мадрид.

След това поражение Реал Мадрид остава на трето място в класирането, на девет точки зад лидера Барселона и на две зад градския съперник Атлетико. Победата позволи на Жирона да се отдалечи на четири точки от зоната на изпадащите, като отборът заема 15-та позиция в класирането с актив от 27 точки. /БГНЕС