Леванте разби Селта с 4:1 във Виго

Спорт 16.02.2019 18:25

Леванте постигна убедителна победа над Селта с 4:1 като гост в двубой от 24-и кръг на Ла Лига. Резултатът в мача на стадион “Мунисипал де Балаидос” откри крилото на Леванте Хосе Моралес.

След още 20 минути точен за гостите бе Коке, а малко след началото на второ полувреме положението на Селта се влоши още, след като халфът на домакините Риад Будебуз получи втори жълт картон. В 62-ата минута Хосе Моралес се разписа за втори път в срещата и направи класическа преднината на Леванте. Две минути преди края на редовното време Селта върна един гол чрез Брайс Мендес от дузпа, но в ответната атака Борха Майорал фиксира крайното 4:1. Леавнте се изкачи на 11-о място в класирането с 30 точки, а Селта с 24 остава на 16-о място и е съвсем близо до зоната на изпадащите. Лидерът в таблицата Барселона тази вечер посреща Реал Валядолид. /БГНЕС