БАТЕ (Борисов) победи Арсенал с 1:0 в Лига Европа

Спорт 15.02.2019 10:53

БАТЕ (Борисов) сътвори една от изненадите в първите мачове от 1/16-финалите в Лига Европа, побеждавайки с 1:0 Арсенал у дома. Единственият гол в мача вкара Станислав Драгун в 45-ата минута.

"Топчиите" изиграха слаб мач, който завършиха и с човек по-малко. В 85-ата минута Александър Лаказет бе изгонен с директен червен картон.

Двубоят започна с очакван натиск на Арсенал. Още във 2-ата минута Шербицки трябваше да се намесва след пас на Колашинац към Мхитарян. Малко след това удар на Мустафи с глава мина покрай гредата.

В 22-ата минута Лаказет бе оставен непокрит, но стреля неточно. В 28-ата минута Милич имаше шанс да открие в полза на БАТЕ, но топката отскочи пред него и изстрелът му не се получи.

В 45-ата минута домакините нанесоха своя удар. Беларуският тим получи възможност да центрира от удобна позиция. Стасевич качи топката на главата на Драгун, който разстреля Чех за 1:0.

След почивката Арсенал се опита бързо да изравни, но се сблъска с отлично подредената защитата на БАТЕ, която рядко допускаше опасности пред своята врата.

В 55-ата минута гол на Лаказет бе отменен заради засада. В 72-ата минута удар на Колашинац излезе в аут.

В 85-ата минута гостите останах с човек по-малко, след като Лаказет бе изгонен с директен червен картон.