Пеликанс загубиха Дейвис, но надиграха Тъндър

Спорт 15.02.2019 09:20

Отборът на Ню Орлиънс Пеликанс постигна успех у дома над Оклахома Сити Тъндър със 131:122 в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. Двубоят започна по изключително равностоен начин, като след края на първата четвърт резултатът бе равен – 31:31. Втората не бе по-различна, като ,,пеликаните“ все пак поведоха с три точки на голямата почивка. След нея те увеличиха аванса си, който в един момент достигна 17. До края на срещата ,,гръмотевиците“ успяха да направят загубата си по-почетна, но за повече нямаха сили.

Над всички за победителите бе Джулиъс Рандъл, който направи дабъл-дабъл – 33 точки и 11 борби, докато Джру Холидей добави 32 точки. За гостите Ръсел Уестбрук удължи серията си от последователни трипъл-дабъли на 11, след като завърши двубоя с 44 точки, 14 борби и 11 асистенции. Пол Джордж добави 28, но те се оказаха крайно недостатъчни за възпитаниците на Били Донован.

Победата на играчите на Алвин Джентри пък се оказа пирова, след като в края на втората четвърт голямата им звезда Антъни Дейвис напусна паркета с контузия на рамото. Все още не се знае дали ,,Веждата“ ще успее да се възстанови за неделния ,,Мач на звездите“ в Шарлът. Ню Орлиънс остава 13-и на Запад, докато за Оклахома това бе втора загуба в последните десет мача в лигата, като те са на трета позиция в конференция.

В следващите си двубои след паузата за звездния уикенд Пеликанс гостуват на Индиана Пейсърс, докато Тъндър приемат у дома Юта Джаз. В останалите срещи от вечерта Орландо Меджик постигна пета поредна победа, след като надигра убедително у дома Шарлът Хорнетс със 127:89, а Ню Йорк Никс прекъсна поредица от 18 последователни поражения след успех като гост над Атланта Хоукс със 106:91. /БГНЕС