Уеска пое глътка въздух след убедителен успех над Валядолид

Спорт 02.02.2019 12:50

Намиращият се на дъното в Ла Лига новак Уеска постигна категоричен успех у дома с 4:0 над Валядолид в среща от 22-ия кръг на първенството. Домакините откриха чрез Енрик Гайего в 19-та минута, като по този начин се оттеглиха на почивка с преднина в резултата. В началото на втората част новаците убиха интригата в мача с два бързи гола в рамките на три минути.

Първо Хорхе Пулидо покачи на 2:0 след асистенция на Мой Гомес, а самият той се превърна в голмайстор малко след това, за да направи аванса на Уеска класически. Загубата на Валядолид стана още по-голяма в 77-та минута, когато Езекиел Авила отбеляза четвъртия гол в двубоя.

Успехът не изкачи тима в класирането и той остава на дъното в подреждането, на осем точки от Райо Валекано, който се намира над чертата за изпадане. ,,Виолетовите“ пък са само на четири точки от опасната зона. В следващия кръг Уеска гостува на Жирона, докато Валядолид приема у дома Виляреал. /БГНЕС