Ливърпул не успя да се възползва от голямата възможност

Спорт 31.01.2019 10:27

Ливърпул не успя да се откъсне на седем точки пред Манчестър Сити, но все пак увеличи преднината си пред шампионите на пет пункта, след като направи 1:1 с Лестър на "Анфийлд". Мърсисайдци поведоха още в третата минута след гол на Садио Мане, но след това пропуснаха да стигнат до второ попадение.

Вместо това домакините допуснаха нелеп изравнителен гол в добавеното време на първата част. Негов автор бе Хари Магуайър. След почивката двубоят бе доста равностоен, като и двата обора имаха възможности, от които не се възползваха. Домакините можеха да получат и дузпа за нарушение срещу Наби Кейта, но такава в крайна сметка не бе отсъдена, макар че имаше основания. Така, след като през декември Лестър победи Челси и Манчестър Сити, сега "лисиците" взеха точка и от лидера във временното класиране.

Юрген Клоп продължава да има кадрови проблеми при окомплектоването на защитата си. Джо Гомес и Трент Александър-Арнолд все още не са готови, а Джеймс Милнър е наказан. Големият въпрос бе дали мениджърът на мърсисайдци ще заложи на схема с трима бранители в лицето на Вирджил ван Дайк, Жоел Матип и Андрю Робърстън, или все пак някои от халфовете ще бъде преквалифициран като десен защитник. В крайна сметка капитанът Джордан Хендерсън излезе в ролята на десен бек в състава на Ливърпул. Иначе Клоп бе направил две промени - Джердан Шакири и Жоржиньо Вайналдум започнаха за сметка на Фабиньо и Милнър.

Клод Пюел бе предприел три корекции в своя състав - Рикардо Перейра, Джони Еванс и Джеймс Мадисън стартираха. Симпсън и Морган останаха на скамейката за началото, а Каспер Шмайхел изведе тима с капитанската лента.

Двубоят на заснежения терен на "Анфийлд" започна по перфектен начин за домакините, които още в третата минута поведоха в резултата. Фирмино намери Мане на границата на наказателното поле. Сенегалецът влезе навътре и стреля много точно в далечния ъгъл.

Само три минути след това Фирмино овладя много добре дълго подаване към далечната греда на Салах. Бразилецът си пое прекрасно, с което елиминира Рикардо, след което стреля, но Шмайхел спаси.

В осмата минута Алисон сгреши едно подаване, а Мадисън падна в наказателното поле след единоборство с Хендерсън и изрази претенции за дузпа. Сигнал не последва, а повторенията показаха, че контакт имаше, но той бе извън наказателното поле.

В 24-тата минута мърсисайдци като по чудо не допуснаха гол във вратата си. Алисон отново не отигра добре с крак една върната към него топка, получи се лек рикошет във Варди, след което кълбото стигна до Олбрайтън, който центрира много добре към Мадисън. Ударът с глава на нападателя обаче премина встрани от далечната греда.

В 41-вата минута Хари Магуайър събори Мане, който се откъсваше зад отбраната на Лестър. Феновете на Ливърпул поискаха да бъде показан червен картон на централния бранител, но Мартин Атинсън го декорира в жълто.

В добавеното време на първото полувреме Ливърпул допусна нелеп изравнителен гол. Андрю Робъртсън направи ненужно нарушение около тъчлинията. Центрирането от свободния удар първоначално бе изчистено, но след това Чилуел върна с глава топката в наказателното поле. Магуайър бе изпуснат от Ван Дайк и стреля в близкия ъгъл за 1:1.

В 50-ата минута Лестър пропусна добра възможност за пълен обрат. Чилуел задържа много добре в наказателното поле, след което намери Мадисън. Последният обаче реши да търси подаване, вместо да стреля, при положение че беше останал лице в лице с Алисон.

Три минути след това Лестър стигна до още по-чиста възможност. Магуайър, който бе в положение на засада, останала немаркирана, свали на далечната греда центриране от фаул. Фирмино игра с топката непосредствено пред Еванс, но така я насочи към вратата си. Алисон обаче реагира много добре и изби с крак.

В 57-ата минута домакините можеха да получат дузпа. Кейта направи добро двойно с Фирмино, след което влезе е наказателното поле, където Рикардо застъпи крака на халфа. Аткинсън обаче реши, че нарушение няма и отсъди аут.

В 66-ата минута Клоп включи в игра Фабиньо и Лалана на местата на Кейта и Шакири.

Ливърпул натисна и в 74-тата минута Фирмино отправи много опасен удар, но Шмайхел изби.

В 82-рата минута Мане получи от Салах в много опасна позиция, но страничният рефер маркира засада, каквато нямаше.

Лестър се прибра в глуха защита в последните минути, но домакинският натиск, който бе хаотичен, не даде резултат.

Ливърпул има 61 точки - пет пред Манчестър Сити. Лестър заема 12-а позиция с 32 пункта. /sportal.bg