Граждански патрули пазят медиците от Горна Оряховица
България 28.01.2019 15:17
26 са вече подадените молби за напускане на служители на Центъра за спешна медицинска помощ в Горна Оряховица. Медиците са категорични, че няма да оттеглят оставките си, ако здравното министерство не осигури по-сериозни мерки за сигурност. Междувременно в спешното отделение влезе граждански патрул, който в последните две нощни обикаля по адреси заедно с лекарския екип, предаде кореспондентът на БГНЕС за региона.
Гражданският патрул стои плътно в спешното отделение на Горна Оряховица и обикаля по адреси заедно с лекарския екип. Идеята на инициативата е присъствието на доброволците да респектира пациентите и техните придружители, и дава възможност на медиците да вършат спокойно работата си.
„Не искам да има агресия срещу нашите медици в спешна помощ. Опитвам се да помогна на медиците като стоя тук и ги подкрепям в тяхната дейност”, каза Ростислав Васев, който е доброволец.
„Нашата цел е да сме тук, на място и ако има някаква агресия спрямо медиците, които помагат на гражданите по някакъв начин да потушим това нещо в рамките на закона, не с агресия, да видят, че има гражданско общество, което помага”, сподели и Николай Николов.
Лекарският екип казва, че присъствието на граждански патрул в центъра по време на нощно дежурство им дава спокойствие, но в никакъв случай това не е решението на проблема с мерките за сигурност
„Искаме сигурност, че живи и здрави сме дошли на работа, живи и здрави ще се приберем в къщи”, каза медицинската сестра Валентина Бойчева. Фелдшерката Нела Радева добави, че въпреки съдействието, гражданският патрул не е решението.
До момента повече от половината екип на Центъра за спешна помощ в Горна Оряховица е подал оставка. Здравните работници настояват за среща със здравния министър, на която да бъде обсъден въпроса с назначаването на физическа охрана в отделенията, а ако това не се случи са категорични, че няма да оттеглят оставките си и 80 000 пациенти ще останат без спешно медицинско обслужване. /БГНЕС
Гражданският патрул стои плътно в спешното отделение на Горна Оряховица и обикаля по адреси заедно с лекарския екип. Идеята на инициативата е присъствието на доброволците да респектира пациентите и техните придружители, и дава възможност на медиците да вършат спокойно работата си.
„Не искам да има агресия срещу нашите медици в спешна помощ. Опитвам се да помогна на медиците като стоя тук и ги подкрепям в тяхната дейност”, каза Ростислав Васев, който е доброволец.
„Нашата цел е да сме тук, на място и ако има някаква агресия спрямо медиците, които помагат на гражданите по някакъв начин да потушим това нещо в рамките на закона, не с агресия, да видят, че има гражданско общество, което помага”, сподели и Николай Николов.
Лекарският екип казва, че присъствието на граждански патрул в центъра по време на нощно дежурство им дава спокойствие, но в никакъв случай това не е решението на проблема с мерките за сигурност
„Искаме сигурност, че живи и здрави сме дошли на работа, живи и здрави ще се приберем в къщи”, каза медицинската сестра Валентина Бойчева. Фелдшерката Нела Радева добави, че въпреки съдействието, гражданският патрул не е решението.
До момента повече от половината екип на Центъра за спешна помощ в Горна Оряховица е подал оставка. Здравните работници настояват за среща със здравния министър, на която да бъде обсъден въпроса с назначаването на физическа охрана в отделенията, а ако това не се случи са категорични, че няма да оттеглят оставките си и 80 000 пациенти ще останат без спешно медицинско обслужване. /БГНЕС
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 23:56 Хороскоп за четвъртък, 25 юни 2026 г.
- 19:33 ЕК предлага: "Европол" да има представителства във всички страни от ЕС
- 19:23 Тръмп нареди проверки заради цената на бензина в САЩ
- 19:15 „Ростех“ разкри тайното оръжие на Т-90М:След 200 промени танкът става още по-опасен на бойното полe
- 19:07 В Англия след грешната стъпка: Без паника, но така няма да стане
- 19:00 Докато светът говори за AI, Китай спечели друга ключова технологична битка срещу САЩ
- 18:54 Редки цветове и прецизна изработка на мозайка в храма на Херакъл в Хераклея Синтика
- 18:47 FT: Хегсет освобождава командващия сухопътните войски на САЩ в Европа