Обявяват грипна епидемия и в Благоевград от понеделник
България 25.01.2019 10:50
От 28 януари в област Благоевград е обявена грипна епидемия, съобщи д-р Веселка Мончева от Регионалната здравна инспекция /РЗИ/ в Благоевград, предава БТА.
Към днешна дата заболеваемостта от грип и остри респираторни заболявания е превишила епидемичните стойности. В РЗИ-Благоевград отчитат 396 заболели на 10 000 души. От 28 януари до 1 февруари включително, в "грипна" ваканция излизат всички учебни и детски заведения в областта. Най-високи нива на заболеваемост има в общините Благоевград, Сандански и Петрич, допълни д-р Мончева.
Към днешна дата заболеваемостта от грип и остри респираторни заболявания е превишила епидемичните стойности. В РЗИ-Благоевград отчитат 396 заболели на 10 000 души. От 28 януари до 1 февруари включително, в "грипна" ваканция излизат всички учебни и детски заведения в областта. Най-високи нива на заболеваемост има в общините Благоевград, Сандански и Петрич, допълни д-р Мончева.
CHF
|
1 | 2.10463 |
GBP
|
1 | 2.24498 |
RON
|
10 | 3.83729 |
TRY
|
100 | 3.87564 |
USD
|
1 | 1.66355 |
Последни новини
- 08:51 Бабиш забрани на чешкия президент да присъства на срещата на върха на НАТО
- 08:43 Антон Кутев: Искаше ми се да вървим много по-бързо, искаше ми се да сме много по-решителни
- 08:36 Иван Шишков: Къщите в "Баба Алино" трябва да бъдат съборени, няма друго решение
- 08:28 САЩ временно свалят петролните санкции срещу Иран
- 01:12 Хороскоп за вторник, 23 юни 2026 г.
- 19:33 Шест месеца след края на брака им: Никол Кидман отправи специален поздрав към Кийт Ърбан
- 19:24 33% от местата в ръководствата на публичните компании ще бъдат за по-слабо представения пол
- 19:21 Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула